Wczytuję dane...

Jak założyć niedrogi system bezpieczeństwa domowego

Bezpieczeństwo naszej rodziny oraz nasze mienie jest dla nas bezcenne. Wiele pieniędzy wydajemy na ubezpieczenia domów, dobytku, na ochronę, na systemy bezpieczeństwa. Część z nas jednak dotychczas nie na wszystkie zabezpieczenia mogła sobie pozwolić. Jednak dzięki temu, że technologie stają się coraz tańsze i coraz bardziej dostępne, praktycznie każdego stać na zamontowanie w domu niedrogiego systemu bezpieczeństwa. Mało tego, może to zrobić sam, bo nowoczesne kamery są banalnie proste w instalacji, a podgląd tego co dzieje się w domu możemy mieć w laptopie, tablecie, czy nawet w telefonie komórkowym.

Kiedy kamera może się przydać 


Kamera przyda się zawsze – nigdy nie wiesz, kiedy do twojego domu wejdzie złodziej, by zabrać to na co pracowałeś latami. Jeśli dom i mienie jest ubezpieczone, to ubezpieczyciel częściowo pokryje koszty, jednak czasem mamy w domu rzeczy, które dla nas mają zdecydowanie większą wartość sentymentalną, niż materialną. Na przykład srebra rodzinne, starą biżuterię, które często padają łupem złodziei. Dzięki zainstalowanej w domu kamerze włamywacz zostanie szybciej ujęty, a Ty odzyskasz swoje dobra. Zakładając, że ktoś chce cię okraść, z pewnością zada sobie tyle trudu by poznać tryb życia twojej rodziny, wiedzieć o której domownicy wychodzą do pracy, szkoły i jak długo ich nie ma. Nie będzie przygotowany tylko na jedno, na kamerę która w waszym domu zarejestruje każdy jego krok.

Wakacje – czas szczególnych żniw dla złodziei, i szczególnych nerwów dla właścicieli mieszkań i domów. Jeśli chcesz wyjechać, nie masz nikogo kto w tym czasie zajmie się domem, zerknie lub wpadnie do niego raz na jakiś czas, kup kamerę jeszcze przed wakacjami. Zamiast relaksować się w górach, nad morzem, spokojnie zwiedzać dalekie kraje, będziesz rozmyślał czy w domu wszystko jest dobrze, i czy masz do czego wracać. Kamera jest idealnym rozwiązaniem tego problemu – bo dzięki połączeniu z Internetem i dzięki aplikacji w telefonie, w każdej chwili możesz zerknąć co dzieje się w domu, uspokoić się, i spędzać miło wakacje.Jaką kamerę kupić?


Stojąc przed wyborem jaką kamerę kupić by nasz system domowego bezpieczeństwa spełniał swe zadania, a jednocześnie nie był drogi warto przyjrzeć się kamerze wewnętrznej IP FOSCAM FI8918W. To niewielkie urządzenie, które może pracować 24 godziny na dobę, dzięki diodom rejestruje obraz nawet po zmroku. Ma wmontowany mikrofon, dzięki któremu możemy nagrywać dźwięk, na tez głośnik (jeśli chcemy jest miejsce na podpięcie dodatkowego mikrofonu i głośnika). Obraz wysokiej jakości nagrywany jest w rozdzielczości 640x480 pikseli. W każdej chwili można go odtworzyć. Kamera w razie potrzeby automatycznie włącza i wyłącza w nocy podczerwień. Obraca się w poziomie o 300 stopni, i o 120 w pionie, tak więc z łatwością monitoruje całe pomieszczenia.

Najważniejszym elementem jej działania jest to, co daje nam spokój nawet gdy jesteśmy daleko od domu – możliwość poglądu obrazu na smartphonach czy tabletach za pomocą bezpłatnej aplikacji „Foscam IP cam viewer” którą można pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play. Dodatkowym ułatwieniem jest menu w języku polskim oraz bardzo łatwa instalacja.


Przeczytaj jeszcze

Interesujące funkcje kamer Foscam

Aplikacja do monitoringu na iPhone'a, czyli Surveillance for Foscam

Jak zabezpieczyć monitoring przez hakerem?

Google+