Kamera Foscam jako elektroniczna niania?
Na rynku elektroniki pojawia się wiele urządzeń określanych mianem „elektroniczna niania”. Jedne sprawdzają się lepiej, inne gorzej. Ich ceny wahają się w zależności od proponowanych funkcji i dodatkowych „bajerów”. Cechą łączącą je wszystkie jest jedna wada – po tym, jak dziecko wyrośnie, elektroniczna niania staje się bezużyteczna.
Rozwiązaniem może być wykorzystanie w funkcji elektronicznej niani... kamer do monitoringu Foscam. Dzięki nowoczesnej technologii, zastosowanej w produktach, mogą być one z powodzeniem wykorzystywane jako elektroniczna niania, która po kilku latach nie straci przydatności do użycia, a stanie się elementem domowego monitoringu.
Dlaczego kamery Foscam są idealne do monitoringu dziecka?
Kamery Foscam posiadają wiele zaawansowanych funkcji, które umożliwiają wykorzystanie urządzenia jako elektronicznej niani. Są to:
* możliwość nagrywania i przekazywania obrazu w HD, a także wysokiej jakości dźwięku
* alarm detekcji ruchu,
* sensor podczerwieni,
* podgląd widoku z kamery na urządzeniach mobilnych,
* sterowanie kamerą przez Internet, tablet i smartfon,
* możliwość przybliżania i oddalania obrazu,
* zdalny dostęp do widoku na żywo, z dowolnego miejsca na świecie, przez komputer lub smartfon,
* zasilanie z sieci, które pozwala na działanie kamery bez dodatkowego zewnętrznego zasilania,
* łatwy w obsłudze interfejs,
* możliwość montażu na ścianach lub sufitach, w każdym miejscu, które ma dostęp do sieci
* sterowanie kamerą w pionie i poziomie
* nagrywanie nawet przy niskiej ilości światła,
* regulacja kontrastu, a także jasności obrazu.
Jak dostosować kamerę?
Zamontowanie kamery jako elektronicznej niani jest bardzo proste, wystarczy kierować się kilkoma nieskomplikowanymi radami.
Aby uzyskać jasny obraz i dostatecznie mocny głos, kamera powinna znajdować się jak najbliżej łóżeczka dziecka. Najlepiej wybrać miejsce w pobliżu gniazdka, dzięki czemu przewody będą niewidoczne. Kamera powinna być zamontowana na ścianie, na tyle stabilnie, aby nie stanowiła zagrożenia dla dziecka. Uchwyt dodany do urządzenia pozwala na jego regulowanie w pionie i poziomie, dzięki czemu kąt ustawienia kamery pozwoli na oglądanie maleństwa z odpowiedniej perspektywy.
Każdy aparat Foscam wyposażony jest w kabel do internetu oraz zasilacz. Jeśli postanowisz wykorzystać sieć bezprzewodową, skorzystaj z instrukcji dołączonej do urządzenia. Kiedy urządzenie połączy się z siecią, wykona auto test. Samodzielnie sprawdzi, czy kamera jest w stanie poruszać się w pełnym zakresie ruchu. Aparat sam pobierze adres IP przez DNS domowego routera. Zaraz potem narzędzie będzie gotowe do użytku i rozpocznie monitorowanie. Od tego momentu widok z kamery dostępny będzie przez każde urządzenie, które znajduje się w sieci domowej: laptopa, smartfona, komputer itp.
O konkretnym przykładzie wykorzystania kamery Foscam jako elektrycznej niani można przeczytać tutaj: http://www.brockthompson.com/blog/how-to-use-a-foscam-ip-camera-as-a-baby-monitor
Zalety i wady takiego rozwiązania
Urządzenie jest bardzo elastyczne, pozwala na podgląd i podsłuch dziecka 24h/dobę z każdego miejsca, w jakim się znajdujemy. Nie wymaga noszenia dodatkowego aparatu ze sobą. Wystarczy telefon, który zwykle i tak mamy w kieszeni lub torebce. Zapewnia spokój rodzicom i bezpieczeństwo dziecku, na bieżąco informując o wszelkich problemach. Jedynym minusem kamer jest szybkie zużywanie baterii w urządzeniach mobilnych. Przekazywanie wysokiej jakości obrazu wymaga bowiem energii.
Wykorzystanie kamery Foscam jako elektronicznej niani umożliwia monitorowanie zachowania dziecka w dzień, poprzez śledzenie obrazu z kamery na telefonie lub komputerze, a także słuchanie odgłosów z pokoju dziecięcego w nocy. Dzięki detekcji ruchu urządzenie poinformuje, kiedy dziecko zacznie się niebezpiecznie wiercić i nerwowo poruszać, a możliwość przekazywania wysokiej jakości głosu sprawi, że przy najmniejszych choć problemach malucha, od razu się o nich dowiemy.