Wczytuję dane...

Aplikacje do monitorowania dla kamer Foscam cz.1

Nie będzie z pewnością przesady w stwierdzeniu, że telefon komórkowy ma prawie każdy dorosły a i większość dzieci. Świat ograniczony do telefonów stacjonarnych został wyparty przez nowsze rozwiązania. Oczywiste jest to, że przez telefon nie tylko dzwonimy czy piszemy za jego pomocą SMSy. Komórki stały się małymi centrami dowodzenia – możemy przechowywać na nich dane, fotografować i modyfikować zdjęcia, nagrywać filmy, czytać książki, korzystać z internetu, grać, prowadzić wideokonferencje, jak również korzystać z aplikacji.
A co, jeśli chcemy wiedzieć, co w tym czasie robi nasze dziecko? Albo czy samochód stoi bezpiecznie w garażu, kiedy my jesteśmy na wakacjach? Nic trudnego. Wystarczy kamera do monitoringu (np. firmy FOSCAM) i telefon z odpowiednia aplikacją.
Oto 3 wybrane aplikacje na smartfony, które współpracują z modelami kamer firmy Foscam.

1. Live Cams Pro to najbardziej zaawansowane narzędzie do zdalnego monitorowania. Aplikacja pozwala nie tylko na podgląd obrazu z kamer IP, ale także na monitorowanie obrazu z ponad 4.000 kamer umieszczonych w miejscach publicznych. Aplikacja jest oczywiście kompatybilna ze wszystkimi modelami kamer Foscam, ale także ze sprzętem wielu innych marek: Panasonic, Canon, Sony czy Toshiba to tylko niektóre z nich. Można podglądać obraz ze swojego laptopa, robić zdjęcia, dodawać nowe kamery. Jednocześnie możliwe jest oglądanie 24 miniaturek. Najciekawsza jest jednak opcja podglądu 4.000+ kamer umiejscowionych na całym świecie. Po co to robić? To proste! Można sprawdzić pogodę w miejscu, gdzie jedziemy na wakacje, zorientować się w zagęszczeniu ruchu w danym rejonie, spojrzeć czy wszystkie miejsca w restauracji są zajęte. Genialne, prawda? I to wszystko za jedyne $ 3.99. Dostępna na iPhone’a i iPada.



2. CameraKaze – to jednostka do zadań specjalnych! Za $ 4.99 lub wypróbowując aplikację za darmo możemy obserwować nasze otoczenie – sprawdzić czy wszystko w porządku u naszych bliskich, czy dziecko śpi spokojnie, a pies nie zniszczył kolejnego mebla. Oczywiście możemy kontrolować obraz z większej ilości kamer w naszej sieci IP – ilość ta jest ograniczona wyłącznie możliwościami naszego komputera. Dzięki przyjaznemu interfejsowi bez problemu będziemy przełączali się między kamerami, nagrywali filmy i robili zdjęcia. Dla niektórych modeli kamer jest również możliwe korygowanie ustawień jak jasność czy ilość klatek na sekundę. Po wykryciu ruchu aplikacja może włączyć alarm, rozpocząć autozapis albo wykonać zdjęcia – bardzo przydatna funkcja zarówno podczas monitorowania małego dziecka, jak i np. garażu czy mieszkania podczas wyjazdu. Użytkownicy Windowsa – bo aplikacja jest stworzona pod ten system – powinni być zadowoleni z takich rozwiązań.

3. Na koniec coś dla użytkowników Androida – tinyCam Monitor PRO. To aplikacja do zdalnego nadzoru, sterowania i rejestracji zapisów z sieci kamer IP, dostępna również w darmowej wersji. Wersja PRO pozwala nie tylko na nagrywanie filmów w formacie MP4. Dla wybranych modeli posiada także dwukierunkowe wsparcie audio czy pomiar temperatury i wilgotności. Bardzo przydatną funkcją może się okazać proste udostępnianie zapisów wideo przez e-mail – wystarczy jedno kliknięcie. Dane można eksportować na kartę SD albo do chmury.

Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo – przedstawione rozwiązania są dostępne na wyciągnięcie ręki, a cena za spokój jest naprawdę niewielka.


Przeczytaj jeszcze

Interesujące funkcje kamer Foscam

Aplikacja do monitoringu na iPhone'a, czyli Surveillance for Foscam

Jak zabezpieczyć monitoring przez hakerem?

Google+