Wczytuję dane...

7 rzeczy, które warto przemyśleć przed zakupem gazu pieprzowego

Żyjemy niestety w dość niebezpiecznych czasach – co do tego nie mamy najmniejszych choćby wątpliwości. Aby jednak poczuć się bardziej komfortowo, warto zadbać o posiadanie czegoś, co doda nam pewności siebie i podniesie nasz komfort podczas przebywania poza domem. Może gaz pieprzowy? Jest niewielki, możemy mieć go przy sobie w każdej niemalże sytuacji (z powodzeniem zmieści się w damskiej torebce). Nie jest to rzecz jasna „broń” powodująca śmierć, jednak sprawi, że zdążymy uciec z miejsca zdarzenia, gdy napastnik będzie na kilka chwil, nazwijmy to, w nie najlepszej formie. Musimy jednak pamiętać o kilku dość istotnych kwestiach, które należałoby rozważyć jeszcze przed zakupem. Jakich? Zapraszamy do lektury!


1. Kwestie prawne

W naszym kraju posiadanie gazu pieprzowego jest legalne, kupimy go zatem bez problemu. Pamiętajmy, że gaz pieprzowy możemy używać tylko w celach  samoobrony. (Zobacz: Co to jest obrona konieczna?)

2.  Wielkość opakowania

Gaz pieprzowy dostępny jest w różnych opakowaniach, wybierz zatem taki, który najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. Gdy na przykład lubisz uprawiać jogging, spraw sobie małą wersję, którą możesz z powodzeniem przypiąć do kluczy znajdujących się w Twojej kieszeni. Jeśli zaś zwykle nosisz przepastne torby, możesz pozwolić sobie na większy egzemplarz.

3.  Potencjalne zagrożenie

Jeśli w okolicy Twojego miejsca zamieszkania często grasują duże, niebezpieczne, bezpańskie psy, zainwestuj w gaz pieprzowy przeznaczony dla zwierząt. Jeżeli zaś obawiasz się napaści ze strony ludzi, zdecyduj się na kupno gazu im dedykowanego.
4. Przenoszenie

Starannie przemyśl fakt, w jaki sposób zamierzasz swój egzemplarz gazu pieprzowego przenosić z miejsca na miejsce. Może klasycznie umieścisz go w kieszeni swojej torby? A może wybierzesz opakowanie, które przypniesz do kluczy, które schowane będą w Twojej kieszeni?

5. Stosowanie

Pamiętaj o tym, że po zakupie musisz zrobić test swojego gazu, by wiedzieć, w jaki sposób masz go używać, kiedy znajdziesz się w potencjalnie niebezpiecznej sytuacji. Gdy to zaniedbasz, może się okazać, że w razie napaści nie będzie stanowił dla Ciebie pomocy.

6.  Marka

Chyba zdajesz sobie sprawę z faktu, jak istotna jest marka w przypadku zakupy nowej torebki, butów czy sukienki wizytowej. Nie inaczej jest i z gazem pieprzowym Nie kupuj go w niesprawdzonym miejscu. Wybierz renomowanego producenta i dobrą markę, pamiętając, iż Twój egzemplarz gazu oznaczony musi być certyfikatem ISO.

7.Rodzaj gazu

Możesz wybrać jeden z czterech mechanizmów natryskowych. To Ty musisz zdecydować, który najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku i okaże się najskuteczniejszy w starciu z potencjalnym zagrożeniem. ( Zobacz: Piana, mgła czy strumień?)


Kobiety, które już zdecydowały się na zakup gazu pieprzowego i mają go w sobie w torebce czy kieszeni, podkreślają zgodnie, iż bardzo podniósł się dzięki temu ich poziom bezpieczeństwa na ulicy w godzinach wieczornych czy miejscach odludnych. Pamiętajmy, że ten niepozornie wyglądający przedmiot może uratować nam życie. Przed zakupem jednak starannie przemyślmy wszelkie kwestie poruszone w artykule, wtedy bowiem z pewnością dokonamy właściwego wyboru!


Przeczytaj jeszcze:

Co to jest obrona konieczna?

Google+