loadingimg

Wczytuję dane...
Płachta biwakowa BUSHMEN THERMO-TARP 4x4m *olive
 • Bushmen
 • Producent: Bushmen
 • Model: 1THTARP 4x4
 • Kod producenta: 1tarp
 • Gwarancja: 24 miesięcy
 • Realizacja zamówienia: 24 godzin

  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Produkt dostępny!
1 szt.
Cena:399,99 PLN
Wysyłka gratis!
Produkt dostępny!
1 szt.
średnia: 0.0  ocen: 0
Dokup również
 • Opis produktu

Thermo-tarp 4×4 to największy tarp w kolekcji firmy Bushmen. Wykonany jest z niezwykle pakownego, lekkiego, wodoodpornego materiału ze splotem ripstop Polyester 190T.

Powierzchnia 16 m2 to duże naprężenia, a więc potrzeba więcej wzmocnień i więcej pętli. Teraz ta wodoodporna płachta z warstwą termoizolacyjną ma aż 26 pętli. 20 pętli znajduje się na obwodzie Thermo-tarpa. Pozostałe 6 rozmieszczonych jest w środku na specjalnych pasach wzmacniających.

Jak wszystkie tarpy Bushmen Travel Gear, ten też spakowany jest do praktycznego worka z uchwytami transportowymi znajdującymi się na dnie oraz wzdłuż worka. Jeśli podróżując korzystasz z różnych środków lokomocji takich jak kajak, samochód czy rower, to jest to rozwiązanie stworzone dla Ciebie. Jeśli podróżujecie razem to rozwiązanie dla Was. Duża powierzchnia oraz unikalny podwójny grzbiet pozwala wygodnie spać w dwóch hamakach pod jednym dachem. Dzięki wzmocnieniu taśmami i dogodnemu rozmieszczeniu pętli, tarp można rozłożyć na wiele sposobów. Daje to wygodę i ochronę w każdej sytuacji.

Wykorzystując otoczenie, (drzewa, skały, zagłębienia terenu) oraz wiosła, rower, czy po prostu bagażnik dachowy samochodu, możesz stworzyć świetny namiot czy też rodzaj patio idealnie dostosowany do danego miejsca i pogody, a przede wszystkim Twoich potrzeb.

Strona wierzchnia jest w kolorze ciemnooliwkowym, łatwo absorbuje ciepło i dobrze się maskuje. Materiał z drugiej strony powlekany jest warstwą termoizolacyjną, co zwiększa komfort termiczny. Srebrne pokrycie drugiej strony znakomicie odbija ciepło ciała utrzymując komfort termiczny np. w czasie chłodnych nocy. Jej odblaskowa powierzchnia zapewnia również lepsze wykorzystanie oświetlenia. W upalne dni odbija promienie słoneczne znacznie obniżając temperaturę pod tarpem.

Specjalnie zaprojektowane pętle są prostsze w obsłudze niż klasyczne. Charakterystyczny prześwit między taśmami pętli nie tylko ułatwia pracę w trudnych warunkach, ale również pozwala taśmie lepiej układać się wokół odciągów. Niepozorna zmiana konstrukcji pętli pozwala również na lepszy/szerszy rozkład sił działających na materiał tarpa. Dzięki temu zrezygnowano z wszywanych wzmocnień na bokach, nie tracąc przy tym na wytrzymałości. Przy pętlach znajdujących się na rogach, jako najbardziej narażonych na przeciążenia, pozostawiono tradycyjne wzmocnienia, dzięki czemu tarpy są jeszcze mocniejsze. 4×4 Thermo tarp posiada charakterystyczne dwie taśmy wzmacniające biegnące równolegle do siebie. Znajdują się one 145 cm od brzegu tarpa. Znakomicie wzmacnia to konstrukcję i wytrzymałość płachty. Na każdej z nich znajduje się po 5 pętli – po dwie klasyczne na końcach i 3 rozmieszczone odpowiednio co 1 m.

Thermo-tarp 4×4 m waży tylko 1,35 kg. W wielu sytuacjach Tarp jest znacznie lepszy od tradycyjnego namiotu. Przy swojej stosunkowo niskiej wadze, schronienie zbudowane z niego zapewnia znacznie więcej przestrzeni niż namiot (o zbliżonej wadze).

Rozkładając go jako dwuspadowy namiot możesz zapewnić bezpieczne schronienie nawet pięcioosobowej grupie. W ekstremalnie złej pogodzie można z niego stworzyć w kilka chwil “szturmowy” namiot. Schronienie takie w pełni izoluje zarówno od podłoża, jak i z każdej innej strony. Przewodność cieplna Thermo-tarpa jest blisko 40-krotnie niższa niż piasku i prawie 20-krotnie niższa niż trawy. Zapewnia to ochronę przed wychłodzeniem, opadami i wiatrem pozostawiając wystarczająco dużo miejsca, by położyć się czy siedzieć oczekując poprawy pogody. W upalne dni rozbijając schronienie stroną termoizolacyjną na zewnątrz zapewniamy miły cień chroniący przed przegrzaniem organizmu. Na co dzień, podczas rodzinnych wakacji, plandeka może służyć do stworzenia przewiewnego patio nad wejściem namiotu albo służyć jako osłona terenowej łazienki. Narzucony na wierzch namiotu Thermo-Tarp chroni przed nagrzaniem wewnątrz i daje możliwość dłuższego snu rano w upalne dni.

Thermo-tarp jest oczywiście doskonałą ochroną podczas użytkowania hamaka. Możne być wykorzystany jako zadaszenie chroniące przed opadami atmosferycznymi i wiatrem. Znakomite rozwiązanie noclegowe. Nieważne czy ziemia jest kamienista, czy mokra – wystarczą dwa punkty mocowania. Tradycyjnie to drzewa, ale przecież doskonałym rozwiązaniem jest również samochód, maszt jachtu, czy szczelina w skale.

Cechy produktu:

 • materiał: poliester 190T,
 • wymiary: 400 x 400 cm,
 • wymiary po złożeniu: 30 x 13 x 13 cm,
 • waga: 1350 g,
 • wodoodporność: 3000 mm,
 • paroprzepuszczalny,
 • 26 pętli,
 • kolor: olive.

Producent: Bushmen, Polska

Dokup również
Google+