Wczytuję dane...
Jak korzystać z gazu pieprzowego i na co zwracać przy tym uwagę?

Najważniejsze na samym początku, gdyż tego nie można powiedzieć dość często:

Trzymaj swój gaz pieprzowy w zasięgu ręki, na przykład w kieszeni kurtki. Gdy będzie głęboko schowany w torebce lub plecaku, to nie pomoże w nagłym wypadku. W sytuacjach, gdy czujesz się zagrożony, na przykład na ciemnej ulicy w niebezpiecznej okolicy, poczujesz się pewniej gdy będziesz miał w ręce puszkę gazu pieprzowego schowaną w kieszeni.Poniżej przedstawiamy stosowanie różnych wersji puszek:


Wersja Flip Top

W tym wariancie ruchoma klapka ze sprężynką chroni przycisk spustu, dzięki czemu można bezpiecznie nosić puszkę w kieszeni, bez przypadkowego rozpylania sprayu.

Wielu ludzi, którzy nie są zaznajomieni z gazem pieprzowym mają tendencję do wciskania spustu sprayu palcem wskazującym. Jednakże podczas rozpylania palcem wskazującym niebezpieczeństwo zsunięcia palca ze spustu jest stosunkowo wysokie. Ponadto mamy więcej siły w kciuku niż w palcu wskazującym. Dlatego należy też zawsze rozpylać kciukiem. Małej klapki nie trzeba specjalnie podnosić drugą ręką aby umieścić kciuk na spuście. Proszę objąć puszkę palcami, tak jakbyś chciał
zacisnąć pięść. Teraz od tyłu wsuń kciuk na spust poprzez tylny otwór. Klapka otwiera się automatycznie podnosząc się. Teraz można rozpylać w kilku krótkich seriach.

Wersja Brelok

W wersji Brelok spray gazowy znajduje się w twardej obudowie z tworzywa ABS (może być też używany bez opakowania). Aby móc rozpylać, obejmij opakowanie, tak jakbyś chciał zacisnąć pięść. Teraz przesuń kciukiem spust sprayu z bezpiecznej pozycji (z lewej) w prawą stronę. Teraz rozpylaj przez silny nacisk kciukiem. W przeciwieństwie do innych wersji gazów pieprzowych strumień jest dosyć cienki, a więc wymagane jest dokładne celowanie. W celu zabezpieczenia przekręć czerwony guzik z powrotem w lewo.

Wersja pistoletowa

W wersji z uchwytem pistoletowym przed rozpylaniem wyciągnij zawleczkę z drutu, która zabezpiecza przed przypadkowym rozpylaniem. Silnie wstrząśnij puszkę przed pierwszym użyciem, jeden lub dwa razy. Naciśnij kciukiem na żółty przycisk aby rozpylać. W kolejnych seriach rozpylania wstrząśnięcie nie jest konieczne. Po użyciu zabezpiecz puszkę ponownie zawleczką.

Google+