Wczytuję dane...
Jaki sposób rozpylania powinienem wybrać, jakie są różnice?

Ogólnie wszystkie sposoby rozpylania są równie skuteczne. Zalety i wady rozpylania za pomocą strumienia, mgły i pianki uwidaczniają się dopiero w środowisku w którym są stosowane, oraz przez pewności obchodzenia się przez użytkownika.


Mgiełka / Cone

W wersji mgiełkowej (rozpryskowej) dysza uwalnia mgłę w kształcie stożka składającą się z drobnych cząstek, które oprócz na oczy i błony śluzowe silnie oddziałują na drogi oddechowe.

Wersja mgiełkowa ma tę zaletę, że wielu napastników może być trafionych bez konieczności dokładnego celowania. To ułatwia zastosowanie początkującym jak i w sytuacjach paniki. Podczas rozpylania pod wiatr lub w zamkniętych pomieszczenia istnieje jednak ryzyko porażenia samego siebie lub trafienia osób postronnych przez drobne cząsteczki rozpuszczone w powietrzu.
Tę wersje polecamy szczególnie niedoświadczonym!Strumień / Stream

W wersji strumieniowej, dysza uwalnia skoncentrowany, balistyczny strumień o dalekim zasięgu, co zmniejsza ryzyko porażenia samego siebie i daje możliwość utrzymania odległości od napastnika.
Ponieważ istnieje możliwość precyzyjnego celowania, można zapobiec również trafienia osób postronnych. W przypadku stosowania w pomieszczeniach zamkniętych, osoby trzecie nie zostaną dotknięte przez rozpuszczone w powietrzu cząsteczki. W porównaniu do wersji mgiełkowej, tutaj konieczne jest jednak dokładne celowanie, które może wymagać odrobinę praktyki, aby w sytuacji paniki bezpiecznie wycelować.

Z tego powodu polecamy ludziom bez doświadczenia stanowczo wersję mgiełkową!Pianka pieprzowa / Foam

W wersji z pianką pieprzową dysza uwalnia skoncentrowany, balistyczny strumień, który po zetknięciu przekształca się w lepką piankę, która przylega do celu. Podczas próby starcia pianki, efekt zwiększa się, gdyż przez tarcie składnik aktywny wnika głębiej w oczy, skórę i błony śluzowe. Zaletą pianki w sprayu jest to, że może być stosowany również w pomieszczeniach zamkniętych, samochodach, ponieważ nie rozprzestrzenia się i nie ma ryzyka porażenia samego siebie. Nawet w wietrzne dni pianka pieprzowa jest bezpieczna w użyciu. Ponieważ istnieje możliwość dokładnego celowania, można zapobiec trafieniu osób postronnych. Jednakże pianka nie ma żadnego wpływu na powierzchnie.

Z tego powodu polecamy ludziom bez doświadczenia stanowczo wersję mgiełkową!

Google+