Wczytuję dane...

Aplikacja do monitoringu na iPhone'a, czyli Surveillance for Foscam

Mobilność jest teraz w modzie. Obecnie większość spraw jesteśmy w stanie załatwić zdalnie bez konieczności przebywania osobiście w danym miejscu. Jedną z tych rzeczy jest monitorowanie domu czy biura. Wystarczy mieć zainstalowaną w telefonie odpowiednią aplikację podłączoną do kamery FOSCAM i gotowe!


Kamera w telefonie niekiedy może okazać się bardzo przydatna. Na przykład w sytuacji, gdy wyjeżdżasz na wakacje z całą rodziną, albo zostawiłeś w domu psa lub kota, starszych rodziców, na których chcesz mieć oko. Kamera przydaje się nawet, gdy jesteś w domu. Kiedy chcesz monitorować sen dziecka, podczas, gdy ty pijesz kawę w ogrodzie. Korzystanie z takiego zdalnego monitoringu nie jest bardzo skompilowane. Wystarczy mieć w komórce zainstalowaną aplikację a potem połączyć ją z kamerami wewnętrznymi Foscam w domu.

Aplikacja dla właścicieli urządzeń Apple.

Na rynku w tym momencie jest wiele aplikacji do smartfonów, za pomocą których możemy zdalnie monitorować wnętrze naszego mieszkania lub biura. Przegląd tych aplikacji znajduje się w innym artykule. Dzisiaj jednak zajmiemy się prezentacją jednej z nich, bardziej zaawansowanej, która rekomendowana jest m.in. do kamer Foscam, dostępnych w naszym sklepie. A mowa o aplikacji Surveillance for Foscam Pro do urządzeń opartych na systemie IOS. W porównaniu z innego typu aplikacjami Surveillance for Foscam Pro daje całkiem spory pakiet możliwości konfiguracji. Jak zapewniają jego producenci za jej pomocą jesteś w stanie kontrolować wszystkie kamery zamontowane domu czy biurze? Atutem aplikacji jest bez wątpienia to, że jest uniwersalna. Surveillance for Foscam jest kompatybilna z wszystkimi typami i większością modeli urządzeń opartym o system iOS a zatem iPodami, iPadami oraz iPhonami. Jedynym poważniejszym wymaganiem związanym z prawidłowym działaniem aplikacji jest to, że jedno z urządzeń z systemem iOS firmy Apple musi posiadać wersję co najmniej iOS 7 (lub oczywiście nowszą). Za pomocą Surveillance for Foscam możesz obsługiwać większość modeli kamer Foscam. Pełną listę obsługiwanych modeli znajdziesz pod tym linkiem: http://www.foscamapp.com/


Co za pomocą tej aplikacji jesteśmy w stanie zrobić?


Przede wszystkim oglądać obraz na żywo ze wszystkich kamer zainstalowanych w domu. Aplikacja obsługuje funkcję Pan/Tilt, a to oznacza, że masz możliwość oglądania obrazu z kamery ze wszystkich dostępnych kierunków


Aplikacja poza tym:
1. Daje możliwość konfigurowania i ustawiania detekcji ruchu
2. Posiada dwukierunkowe audio. Możesz nie tylko słuchać tego, co dzieje się w monitorowanym pomieszczeniu, ale również przesyłać swój głos
3. Daje możliwość oglądania jednocześnie obrazu z kilku kamer: 4 kamery (w opcji krajobraz) i 6 kamer (w pionie) . Na ekranie po może się zmieścić (oczywiście po przewinięciu) aż 144 kamer!
4. Za jej pomocą możesz powiększać i pomniejszać obrazu (nawet wtedy, gdy aparat nie obsługuje zoomu). Wyposażona jest w zoom optyczny.
5. Daje możliwość błyskawicznego włączenia i wyłączenia alarmu
6. Możliwość zrobienia zrzutów z ekranu i zapisania na kamerze zdjęcia.
7. Za pomocą aplikacja możesz również regulować jasności / kontrast a także włączyć przełącznik światła podczerwonego.

Jak widać za pomocą Surveillance for Foscam możemy kompleksowo konfigurować i zarządzać funkcjami kamer. Dzięki niej możesz mieć dom i bliskim zawsze na oku.

Google+