Wczytuję dane...

Detektor ruchu w kamerze FOSCAM.

Jeśli dbasz o bezpieczeństwo swojego domu, a do tej pory nie myślałeś o monitoringu, może jest to dobry moment, by zorientować się w ofercie różnych kamer i urządzeń dostępnych na rynku. Wśród nich wyróżniają się z pewnością kamery marki FOSCAM, używane głównie do monitorowania mieszkań przez całą dobę. Kamery te oprócz niezawodności i znakomitej jakości obrazu  oferują  wiele innych możkiwości m.in. dostęp zdalny do obrazu z kamery za pomocą urządzeń mobilnych. Za pośrednictwem  kamery można też, dzięki zainstalowanemu w urządzeniu mikrofonowi,  nasłuchiwac odgłosów w monitorowanym pomieszczeniu. Jedną z ciekawszych opcji w kamerze jest również detektor ruchu, który okazuje się mieć niebagatelne znaczenie.  


Co to jest detektor ruchu?

Jak nietrudno się domyślić, to czujnik pozwalający rejestrować każdą zmianę związaną z ruchem, a która znajdzie się w polu widzenia kamery. Dzięki temu wiesz zatem, kto lub co zbliża się do Twojego domu lub co dzieje się w danym pomieszczeniu, co z kolei umożliwia Ci podjęcie jakichś działań w momencie, gdy okaże się, że jest to osoba niepożądana lub zwyczajnie Ci nieznana. Jeśli zdecydujesz się na kupno urządzenia z taką funkcją, będziesz musiał wykonać odpowiednią konfigurację, by móc z niego efektywnie korzystać.

Jak skonfigurować?

Pierwszym krokiem na drodze do dobrej konfiguracji jest dobór ruchów, drgań czy zjawisk, które mogłyby niepotrzebnie uruchamiać detektor, a następnie ich eliminacja w systemie urządzenia. Za pomocą specjalnie uruchamianych opcji (których obsługa należy do naprawdę prostych) można ustawić obszar, na którym detekcja ruchu ma być włączona- dzięki temu wiesz na przykład, że ruch gałązek drzewa, które mieści się w polu widzenia kamery, a które według Ciebie jest zbędnym zagrożeniem, nie będzie Cię niepotrzebnie alarmować. Unikniesz także sytuacji, w której detektor będzie Cię alarmował o tym, co dzieje się na przykład na tłocznej ulicy przed Twoim domem lub o powiewającej firance z okna Twojego biura.

Kolejnym etapem jest ustawienie stopnia wrażliwości detektora na ruch. Dzięki temu detektor pominie nieistotne zjawiska, które najczęściej będą miały związek z pogodą lub drgającymi urządzeniami, które mają pozostać włączone na czas Twojej nieobecności. Taki dobór nagrywanego materiału zmniejszy również całkowity rozmiar przechowywanego filmu.

Pamiętaj o tym, że kamera  dzięki diodom LED będzie działać również w nocy i tak samo jak w dzień rejestrować obraz i dźwięk. Ponadto dzięki istnieniu wyjścia mini jack można podłączyć do niej mikrofon zewnętrzny, który umożliwi rozmowę z osobami znajdującymi się w polu urządzenia- może zatem służyć jako wygodny komunikator.

Kamera FOSCAM posiada wiele funkcji, które pomagają chronić dom, biuro czy też może magazyn posiadacza urządzenia. Dzięki zawartemu w niej detektorowi ruchu jesteś w stanie wychwycić wszystko, co według Ciebie może zasługiwać na uwagę- sam dobierasz ustawienia odpowiadające za pole działania detektora i jego wrażliwość. Jeśli myślisz o założeniu monitoringu lub innego systemu bezpieczeństwa,  jest to jedna z opcji, którą warto rozważyć.


Google+