Wczytuję dane...

Duże bezpieczeństwo w małym rozmiarze.

Duże bezpieczeństwo w małym rozmiarze.

Szukasz skutecznego, łatwego w "obsłudze" , poręcznego i  zarazem niezawodnego narzędzia  do samoobrony? W takim przypadku najlepsza będzie współczesna "bron biała" , czyli...

Pałka, kubotan, baton i inne tego typu narzędzia. W tym tekście przedstawimy Wam w skrócie do czego służą i jak je stosować.


Broń policyjna w rękach cywilów

Do czego służy pałka teleskopowa?

Pałki teleskopowe to narzędzia do samoobrony. Umożliwiają uderzenie przeciwnika lub przeszkody, a także blokowanie ciosów, zakładanie dźwigni i duszenie. Służą także do wybijania szyb i pokonywania przeszkód.

Jak nosić pałkę?
Pałkę najlepiej nosić w kaburze. Można także przypiąć ją do paska lub włożyć do kieszeni. Każdy sposób, który umożliwi szybkie wyciągnięcie pałki, jest dozwolony. Noszenie jej na dnie plecaka lub torebki mija się z celem.

Czy na posiadanie pałki potrzebne jest zezwolenie?
Na posiadanie pałki nie trzeba mieć zezwolenia, pamiętaj jednak, aby nie afiszować się z tym. Może to wzbudzić podejrzenia policji lub agresję.

Jak otworzyć i złożyć pałkę?
Do otwarcia wystarczy mocny wymach w górę lub w dół pod kątem 45 stopni. Aby ją złożyć, należy prostopadle uderzyć końcem pałki o twarde podłoże.

Czy mogę użyć pałki od razu po jej zakupie?
Przed użyciem pałki warto poćwiczyć i przyzwyczaić się do jej ciężaru. Spróbuj kilka razy szybko otworzyć i zamknąć pałkę, uderzyć nią w twardy przedmiot lub mocno wymachiwać nią w powietrzu tak, aby w sytuacji zagrożenia pałka nie wypadła ci z ręki.

W jakie części ciała najlepiej uderzać?
Nie uderzaj w głowę ani w bardzo wrażliwe części ciała. Najlepiej trafiaj w ręce przeciwnika, aby uniemożliwić mu dalszy atak.


Baton? Czym to się je?

Czy warto wybrać pałkę ESP baton?
Pałki ESP typu baton to pałki czeskiego producenta. To produkty wysokiej jakości w przystępnej cenie, wykonane z odpornej na wgniecenia hartowanej stali. Firma ESP wyposaża swój sprzęt w niezbędne międzynarodowe atesty. Dzięki temu batony ESP wykorzystywane są przez policję, żandarmerię i służby ochrony.


Dla kogo baton?
Batony osiągają długość nawet do 67 cm. Są zatem idealne dla użytkowników, którzy kładą nacisk na zasięg i siłę uderzeń, a nie na dyskrecję i wygodę w noszeniu pałki.


Szukasz pałki typu baton? Zajrzyj do sklepu.


W wersji mini czyli...

Co to jest kubotan?
Kubotan to rodzaj pałki teleskopowej, charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. Rozłożony ma ok. 30 cm, po złożeniu ok. 13-14cm. Nadaje się idealnie do noszenia na co dzień. Jest bardzo praktyczny, kiedy ze względu na niedużą przestrzeń nie masz możliwości użycia dużej pałki.

Z czego wykonany jest kubotan?
Zwykle wykonuje się go z hartowanej stali. Gwarantuje to odporność na uszkodzenia w trakcie uderzeń. Dodatkową zaletą kubotanu jest umieszczone z tyłu stalowe kółko. Pozwala ono na doczepienie pałki np. do kluczy.


Szukasz poręcznej broni takiej jak kubotan? Zajrzyj do sklepu


Poręczna i skuteczna

Co wyróżnia tonfę?
Tonfa to pałka wyposażona w poprzeczną rękojeść. Umożliwia ona, poza standardowym zastosowaniem, wdrożenie wielu technik samoobrony.

Zalety tonfy
Dzięki specjalnej płaszczyźnie (w kształcie serca) tonfa dodatkowo chroni twoją rękę przed ciosami. Jej zaletą jest również fakt, że siła uderzenia rozkłada się równomiernie na całej jej powierzchni. W przeciwieństwie do zwykłej pałki jej odebranie nie jest łatwe. Antypoślizgowa rękojeść, a także zakończenie głowicą, praktycznie to uniemożliwiają.


Szukasz  broni takiej jak tonfa? Zajrzyj do sklepu


Google+