Wczytuję dane...

Aby w domu było bezpiecznie

Z roku na rok wzrasta liczba kradzieży. Policja stara się  z tym walczyć, jednak w przypadku włamań do domów często okazuje się, że na reakcję jest już za późno.  Jak sprawić, żeby w domu było bezpiecznej?  Jak zadbać o spokój rodziny i zabezpieczyć majątek?  


Alarm! Alarm!

Najprostszym sposobem ochrony domu jest zainstalowanie alarmu. Za kilkaset złotych możesz mieć system, który poinformuje cię o próbie wtargnięcia. Systemy alarmowe są bardzo zaawansowane technicznie i proste w obsłudze.

To zalet alarmów należy to, że…

  • Czujniki umieszczone wewnątrz i na zewnątrz posesji pełnią funkcję informacyjną – zawiadomią cię, jeśli ktoś wtargnie do domu, a także ostrzegą włamywacza, że do twojego domostwa nie warto się zbliżać.
  • Przy najmniejszym ruchu na twojej posesji, szybko zasygnalizują włamanie głośnym dźwiękiem, co zadziała prewencyjnie i odstraszy potencjalnego złodzieja.


Niestety alarm nie ochroni cię bezpośrednio przed włamaniem. Zasygnalizuje napad, ale nie zabezpieczy domu. Złodzieje dysponujący specjalistycznym sprzętem potrafią rozbroić alarm w ok. 40 sek.

(fot.chanpipat - FreeDigitalPhotos.net)

Kiedy alarm nie wystarczy

System alarmowy nie da ci wystarczającej ochrony, dlatego warto dodatkowo zabezpieczyć się i zamontować drzwi i okna antywłamaniowe.

Okna antywłamaniowe

Większość włamań do domów dokonywana jest przez okna. Złodzieje wpychają całe okno do środka, wybijają szybę, albo korzystają z niedomkniętego przez właścicieli lufciku. Dobrym zabezpieczeniem są grube szyby, klejone z warstwami folii, które ciężko jest zbić, antywłamaniowe okucia oraz klamki zamykane na klucz.

Drzwi antywłamaniowe

Warto wybierać te drzwi, które posiadają atestowane zamki ze skomplikowanym mechanizmem wielozastawkowym i zapadkowym. Drzwi takie dodatkowo wzmacniane są stalową ramą i konstrukcją z żelaznych prętów.

Monitoring to jeden ze skuteczniejszych sposobów na ochronę domu

Monitoring – polecany przez profesjonalistów

Szczególnie pożytecznym i prawie niezawodnym sposobem ochrony jest monitoring. Zainstalowanie w mieszkaniu lub domu nowoczesnychi niezawodnych kamer (np. marki FOSCAM) pozwoli skutecznie zabezpieczyć się przed niebezpieczeństwami.

Cechy monitoringu:
* Kamery dają nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale także pozwalają rozpoznać natrętów, którzy np. ustawicznie niszczą ogrodzenie lub ogródek.
* Nowoczesne kamery, wyposażone w czujnik ruchu, uaktywniają się w momencie realnego zagrożenia.
* Bogata różnorodność – dostępne są kamery bezprzewodowe, obrotowe, a także prawie niewidoczne mini kamery.
* Dobra rozdzielczość obrazu, możliwość podglądu przez telefon.
* Kamery obsługują połączenie Wifi, można nimi sterować zdalnie, przez internet.
* Istnieje możliwość wysyłania zdjęć i nagrywania obrazu.
* Ceny profesjonalnych kamer nie są wysokie i ciągle spadają.
* Kamery są łatwe w montażu i obsłudze.
* Mają niewielkie wymiary i estetyczny wygląd, skuteczne także w nocy.

Warto zainwestować w kompleksowy system, które będzie zabezpieczał twój dom. Kamera wykryje intruza, a alarm poinformuje o jego wtargnięciu na twój teren. Da ci to czas niezbędny na reakcję, podczas gdy twój dom zabezpieczony będzie przed wtargnięciem przez dobre okna i drzwi antywłamaniowe. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i śpij spokojnie.

Google+