Wczytuję dane...

Broń bez zezwolenia. Typy i rodzaje

Broń bez zezwolenia. Typy i rodzaje

Obowiązujące w Polsce prawo szczegółowo reguluje kwestie dotyczące możliwości posiadania broni. Czy wiecie, że Ustawa o broni i amunicji z 1999 roku (z późniejszymi zmianami) jest jedną z najbardziej restrykcyjnych w Europie? Nie oznacza to jednak, że posiadanie każdego rodzaju broni jest nielegalne. Na szczęście prawo przewiduje wiele wyłączeń.

 

 

Broń czyli co?


Zgodnie z zapisami ustawowymi oprócz najbardziej rozpoznawalnej broni palnej (w tym: bojowej, sportowej, gazowej czy alarmowej) wyróżniamy również: broń pneumatyczną, broń białą (m.in. pałki), paralizatory i inne narzędzia albo urządzenia, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu oraz miotacze gazu obezwładniającego.

 

 

Jaką broń można posiadać bez zezwolenia?


Istnieje wiele rodzajów broni, jakich możemy używać bez zezwolenia. Nie jest także wymagana zgoda urzędów w przypadku różnych jej zastosowań.

Przykładowo - możemy korzystać z broni w celach szkoleniowych, sportowych lub rekreacyjnych (tylko na legalnie działającej strzelnicy). Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby użyć broni palnej sygnałowej i alarmowej, jeśli bierzemy udział w akcji ratowniczej czy poszukiwawczej.

Bez zezwolenia możemy posiadać m.in.: broń pneumatyczną, broń palną alarmową o kalibrze do 6 mm oraz ręczne miotacze gazu obezwładniającego.

 

 

Popularne i efektywne – gazy obronne


W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się skuteczne, łatwo dostępne i niedrogie gazy obezwładniające – dla obrony osobistej szczególnie polecane są gazy pieprzowe. Działają szybko, dzięki nim w ciągu kilku sekund można zneutralizować zagrożenie. Pojemniczki z gazem oferowane są np. w postaci breloków do kluczy lub długopisów. Dzięki temu, w przypadku nagłego ataku, można zareagować szybko i z zaskoczenia.

Dużą popularnością cieszą się produkty Fox Labs, Pfeffer Ko czy Police Magnum. Oferta rynkowa jest szeroka. Dostępne są gazy działające strumieniowo, tworzące pianę czy też stożek mgły. Niektóre oprócz podstawowych składników (m.in. OC – określającego stężenie kapsaicyny) zawierają również ułatwiający późniejszą identyfikację napastnika barwnik UV.

Warto pamiętać, że niektóre z gazów obronnych można również skutecznie stosować w przypadku zagrożenia ze strony niebezpiecznie zachowującego się zwierzęcia.

Szczególnym rodzajem miotacza gazu jest pistolet gazowy. Dostępne na rynku miotacze przypominają prawdziwe pistolety, co już może stanowić element dostatecznie odstraszający napastnika. Ważna cecha takiego produktu to również zasięg działania (gaz można uruchomić z odległości nawet 5 metrów).

 

 

Pałki


Prawo zezwala także na posiadanie pałek obronnych. Są to nie tylko kojarzone z policyjnymi pałki teleskopowe, ale również tonfy (z charakterystyczną rękojeścią) i kubotany, wyglądem przypominające różne przedmioty codziennego użytku. Kubotany są lekkie, wytrzymałe i małe, dzięki czemu można je bez problemu nosić np. w kieszeni.

Każdy z rodzajów  broni przyda sę w przypadku  zagrożenia i napaści, dlatego warto zawczasu zaopatrzyć się w gadżety obronne. I czuć się bezpiecznie.  Wysokiej jakości gazy obronne, miotacze jak również pałki i inne akcesoria dostępne są w naszym sklepie

Google+