Wczytuję dane...

Interesujące funkcje kamer Foscam

Interesujące funkcje kamer  Foscam

W obecnych czasach monitoring występuje wszędzie – w sklepach, zakładach pracy, domach, na ulicach... Dzięki niemu czujemy się bezpieczniej. Nowoczesne kamery posiadają wiele funkcji odbiegających od tej podstawowej – monitorowania rzeczywistości. Oprócz możliwości przesyłania wysokiej jakości obrazu zyskujemy opcję nagrywania go, zrobienia i przesłania zdjęcia na swój komputer lub zapisu na nośniku zewnętrznym, alarmu, nagrywania dźwięku czy podłączenia do internetu. Tego typu funkcje oferują na przykład kamery firmy Foscam. Jednak to nie jedyne ich zalety, gdyż kamery naszpikowane są najnowocześniejszą technologią.


Alarm detekcji ruchu

Większość nowoczesnych kamer wyposażona jest w sensor podczerwieni. Reaguje on na zmiany promieniowania podczerwonego. Po wykryciu ruchu wykonuje zdjęcie i przesyła je do właściciela lub aktywuje alarm. Jest to niesamowicie przydatna funkcja w sytuacji, kiedy zagrożenie występuje np. tylko w nocy lub pod naszą nieobecność (np. nocne włamania, malowanie murów, próby kradzieży auta). Alarm detekcji ruchu jest bardzo ekonomiczny. Kamera co prawda przez cały czas monitoruje otoczenie, które znajduje się w jej zasięgu, jednak dopiero w momencie wykrycia w pobliżu ruchu automatycznie rozpoczyna nagrywanie lub fotografowanie. Co więcej, możliwość ustawienia alarmu powoduje, że kiedy ktoś wtargnie na nasz teren, zostaniemy o tym poinformowani dźwiękiem. Dodatkową zaletą jest funkcja aktywowania i deaktywowania czujnika w określonych porach dnia. (np. możliwość uruchomienia go tylko na noc).


Podgląd obrazu za pomocą urządzeń mobilnych

W obecnych czasach odchodzimy od obsługi stacjonarnych komputerów, na rzecz urządzeń mobilnych – smartfonów czy tabletów. Ciągle rozwijająca się technologia umożliwia dostęp z małych elektronicznych „zabawek” do wszystkiego, co normalnie mieści się w naszym komputerze lub laptopie. Te rozwiązania technologiczne zostały wdrożone także do budowy nowoczesnych kamer. Za pomocą urządzeń mobilnych i zainstalowanych w nich aplikacjach, otrzymujemy możliwość 24-godzinnego podglądu obrazu z kamer na żywo. Świetnie sprawdza się to w sytuacjach, w których prowadzimy kilka firm i nie jesteśmy pewni swoich pracowników, zatrudniamy nianię do dziecka i chcemy dodatkowo zadbać o jego bezpieczeństwo lub obawiamy się, że ktoś z naszego bliskiego otoczenia działa na naszą niekorzyść. Za pomocą smartfona mamy możliwość ciągłego obserwowania naszego biura, mieszkania lub domu. Szczególnie przydatna funkcja, dla osób będących w ciągłym ruchu.


Funkcja alarmowania przez e-mail oraz serwer FTP

Kiedy detektor ruchu zamontowany w naszej kamerze wykryje niebezpieczeństwo, niezwłocznie poinformuje o tym poprzez wysłanie wiadomości lub zdjęcia na nasz e-mail lub serwer FTP. Ta opcja doskonale sprawdza się w sytuacjach, kiedy ktoś wyrządza szkody na naszym terenie w nocy lub pod naszą nieobecność. Dzięki tym dwóm, połączonym ze sobą funkcjom, nie musimy przeglądać nagrania z całej nocy, aby dowiedzieć się, czy ktoś nie wtargnął na naszą posesję. Inteligentna kamera powiadomi nas o tym poprzez wiadomość, którą łatwo odbierzemy na każdym urządzeniu mobilnym.

Nowoczesne kamery zapewniają jeszcze większy komfort i bezpieczeństwo swoim właścicielom, przydają się zwłaszcza osobom zapracowanym, które jednocześnie mają pod kontrolą kilka miejsc – mieszkanie, biuro lub magazyn firmy.


Google+