Wczytuję dane...

Porównanie rodzajów gazów pieprzowych

Na rynku dostępne są  gazy pieprzowe o różnych pojemnościach oraz  formach rozpylania.  Czym się różnią? Jakie jest ich przeznaczenie? I - co najważniejsze - jaki typ gazu wybrać dla siebie?

Gaz pieprzowy jest jednym z najchętniej wykorzystywanych akcesoriów do samoobrony. To broń niewielkich rozmiarów przez co korzystają z niego nie tylko mężczyźni, ale także kobiety (ze względu na nieduży rozmiar, można w łatwy sposób włożyć gaz do torebki).

Należy wziąć pod uwagę, że gaz pieprzowy występuje w kilku rodzajach – każdy z nich dostosowany jest do innych warunków (atmosferycznych). Niektórych z nich nie można używać w pomieszczeniach zamkniętych, a inne są wprost do tego stworzone.

Jakie są rodzaje gazów pieprzowych?

Na rynku  dostępne są gazy w trzech typach. Różnią się od siebie sposobem rozpylania.

STRUMIEŃ – często porównuje się go do strzelania z pistoletu na wodę (substancja wydostaje się pod postacią strumienia). Jego zaletą jest to, że jest odporny na działanie warunków atmosferycznych oraz umożliwia koncentrację na celu. Niestety, często pod wpływem emocji nie jesteśmy w stanie zaaplikować go w sposób odpowiedni.

ŻEL – po zetknięciu ze skórą napastnika zamienia się w pianę. Można stosować go w pomieszczeniach zamkniętych (nie występuje chmura zwrotna). Podobnie jak przy STRUMIENIU, można mieć problem z jego prawidłowym zaaplikowaniem.

STOŻEK MGŁY – chwilę po tym, jak substancja opuści puszkę, jest rozpraszana. Nie trzeba celować w twarz napastnika. Niestety, duży wpływ na jego działanie mają warunki atmosferyczne.


Jakie są wnioski?

Jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem, możesz zaopatrzyć się w gaz pieprzowy pod postacią strumienia. Musisz pamiętać, że wybierając tą formę preparatu, w sytuacjach niebezpiecznych, trzeba wycelować go w oczy napastnika – tylko wtedy będzie skuteczny. Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z podobnych substancji, odpowiedni będzie produkt wytwarzający stożek mgły – rezultat będzie zadowalający, niemniej jednak trzeba uważać (może wystąpić efekt chmury zwrotnej), nie można go też wykorzystywać w pomieszczeniach zamkniętych. Jeśli zależy Ci na tym, aby móc korzystać z preparatu wewnątrz, zaopatrz się w żel.


Na co zwrócić  jeszcze uwagę podczas zakupu?

Zastanówmy się nad wydajnością preparatu – bez problemu znajdziemy te, które wystarczą na obezwładnienie jednego, jak i kilku napastników. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zakup substancji, która wystarczy na dłużej.

To nie wszystko - należy zastanowić się także nad zasięgiem gazu (im większa, tym lepiej). Nie bez znaczenia jest także jego siła (można ją mierzyć na różne sposoby).

Gaz pieprzowy to  jeden z  najskuteczniejszych, najtańszych  i przede wszystkim legalnych środków samoobrony! To, jaki rodzaj wybierzemy zależy od naszych predyspozycji, umiejętności i sposobu zachowania w sytuacjach niebezpiecznych. Zwróćmy uwagę na jego jakość, nie oszczędzajmy.

Google+