Wczytuję dane...

Portfel taktyczny. Portfel Baribal Weles – prezentacja


Portfele taktyczne w ostatnich latach cieszą się niesłabnącą popularnością. Bardzo często nabywane są (lub niekiedy także otrzymywane w formie prezentu) przez wszystkich fanów wojskowego stylu życia, preppersów czy wielbicieli broni obozów w leśnych gęstwinach.


W organizerach EDC oraz mini EDC zawsze staramy się umieścić wszystkie przedmioty niezbędne do przeżycia poza domem (zarówno podczas codziennych czynności, jak i w groźnych czy kryzysowych sytuacjach).

Dziś prezentujemy portfel Baribal Weles:


Materiał

Jeżeli chodzi o materiał, z którego został on wykonany, jest on niezwykle wytrzymały i solidny (cordura). Nie mamy w tym przypadku (na szczęście) do czynienia z wystającymi nitkami czy innymi elementami. Całość prezentuje się bardzo dobrze, barwa przystosowana jest do kolorów występujących w naturze.
Wykonanie bardzo staranne, z dbałością o każdy detal. Widać, iż zastosowane zostały wysokiej jakości surowce, wszystkie elementy tworzą spójną całość (materiał, rzepy, metalowe kółko).
W środku bez najmniejszych problemów zmieścimy naprawdę wiele. Są rzecz jasna miejsca na pieniądze, dokumenty, karty kredytowe etc. Zadbano jednak o to, by nie wpadały one zbyt głęboko, stosując bardzo pomysłowy ogranicznik. Dwa miejsca na długopisy także z pewnością się przydadzą. Wielbicieli smyczy spodoba się zapewne metalowe kółko, jakie zastosowano.


Co w środku?

Portfel jest duży i pojemny, zatem bez trudu zmieścimy w nim wszelkie przydatne drobiazgi. Dodatkowe kółko na zewnątrz będzie niezastąpione wówczas, gdy portfel ów umieścimy w plecaku – kiedy jest on w kieszeni spodni, z powodzeniem możemy ten element wsunąć do środka.
Ułatwiony dostęp do monet to również zaleta tego modelu – kieszonka znajduje się w części tylnej. Baribal Weles należy raczej do portfeli większych rozmiarów. (wymiary: długość 15,5 cm, szerokość 10,5 cm). Robi niezwykle pozytywne wrażenie na wszystkich wielbicielach militariów. Widać wyraźnie, iż może on nam wystarczyć na wiele lat, pozostając w niezmienionym stanie. Stosunek ceny do jakości także przemawia na plus.
Dzięki klasycznej barwie z pewnością zainteresują się nim wszyscy, którzy kochają wojsko, przebywanie na łonie natury czy życie w koszarach. Jeśli chcemy stworzyć z niego klasyczny organizer EDC, umieścimy w nim między innymi maseczkę RKO, krzesiwo, kartę przetrwania czy pendrive. Nie zapominajmy także o rękawiczkach, długopisie czy niewielkim nożu – z racji na wspomniane już dość spore wymiary tego modelu i tego typu przedmioty można do niego spakować.
Nawet jeżeli w modelu umieścimy dużo różnego typu przedmiotów, z powodzeniem zamkniemy go dzięki temu, iż producent zastosował sporych rozmiarów rzep.

Podsumowanie

Polska firma sprawdziła się w tym przypadku znakomicie, egzemplarz ten w niczym nie ustępuje droższym, wyprodukowanym za granicą modelom. Mamy do czynienia ze starannie wykonanym portfelem taktycznym. Przy jego stworzeniu zadbano o każdy detal. Fani minimalizmu mogliby stwierdzić, że jest nieco zbyt duży – jednak pamiętajmy, iż jego rozmiary pozwalają na zastosowanie go w roli organizera EDC. Jak najbardziej produkt godny uwagi!

Google+