Wczytuję dane...

Komu gaz pieprzowy uratował życie? (Przykłady z mediów)

Czy gaz pieprzowy uratuje życie? To pytanie zadaje sobie z pewnością każdy z Was, zanim zdecyduje się na zakup gazu pieprzowego. Czy ta broń skutecznie obroni mnie przed napastnikiem?

Jak wiadomo, w Polsce gaz pieprzowy jest bronią legalną. Możemy go kupić bez żadnych problemów w każdym dobrym sklepie z gazami pieprzowymi, stacjonarnym oraz internetowym. Za posiadanie gazu pieprzowego nie grozi nam żadna kara, wyjątek stanowią sytuacje, o których pisaliśmy w poprzednich artykułach). Pomimo tego nadal wielu z nas boi się nosić przy sobie gaz pieprzowy, a nawet wątpi w jego skuteczność. Tymczasem za granicą, a w szczególności w Stanach Zjednoczonych na noszenie ze sobą gazu pieprzowego decyduje się wiele osób, zwłaszcza kobiet. I wiele z nich przynajmniej raz używało tej broni. Niektórzy mogą z czystym sumieniem stwierdzić, że dzięki zastosowaniu gazu pieprzowego uszli z życiem.

Jak działa gaz pieprzowy?
Zasada działania gazu pieprzowego jest bardzo prosta. Substancja w nim zawarta wystrzelona w kierunku napastnika powoduje jego czasowe unieszkodliwienie. Tą substancją jest kapsaicyna alkalidowa — naturalny składnik pieprzu cayenne. Powoduje ona pieczenie oraz silne łzawienie oczu, a także podrażnienie układu oddechowego napastnika, które może trwać nawet kilkadziesiąt minut. Ten czas wystarczy na ucieczkę i wezwanie policji lub innej pomocy.

Okazuje się, że gaz pieprzowy przydatny był w wielu sytuacjach, w których zagrożone było życie i zdrowie. Oto kilka przykładów użycia gazu pieprzowego, o których można było przeczytać w gazetach lub zobaczyć w sieci.

Obrona przed gwałcicielem
Gaz pieprzowy uratował 17- letnią Dunkę przed zgwałceniem. Pod koniec stycznia 2016 roku została napadnięta przez mężczyznę, który "był śniady i mówił po angielsku” - jak podaje duńska telewizja TV SYD. Kiedy mężczyzna przewrócił ją i próbował zdjąć z niej spodnie,  dziewczyna wyciągnęła z kieszeni gaz pieprzowy i prysnęła nim mu w twarz. Napastnik został unieszkodliwiony, co pozwoliło dziewczynie na ucieczkę. Cała historia skończyłabym się happy endem, gdyby nie jeden szkopuł. W Danii posiadanie gazu pieprzowego jest zakazane . i dzielna Dunka może zostać ukarana za posiadanie niedozwolonej broni. Na szczęście w Polsce tak sytuacja nam nie grozi i gaz pieprzowy bez konsekwencji będzie można zastosować na potencjalnym gwałcicielu.

Obrona przed kradzieżą w sklepie

Gaz pieprzowy okazuje się znakomitym narzędziem obrony przed kradzieżą. Oto kilka przykładów na to, jak gaz pieprzowy można wykorzystać w praktyce podczas obrony przed kradzieżą. W przypadku poniższych filmów skuteczną bronią okazał się gaz pieprzowy na… niedźwiedzie. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że to gaz o bardzo mocnym działaniu...





Obrona taksówkarza przed napaścią

Gaz pieprzowy przyda się również  niebezpiecznej pracy (np.taksówkarz).   Jak widać na załączonym filmie posiadanie takiej broni pod ręką może nawet uratować życie.  


Google+