Wczytuję dane...

Najlepszy gaz pieprzowy do torebki?

Wielu kobietom może się wydawać, iż mieszkają w spokojnej okolicy, gdzie nic im nie grozi. Rzecz jasna wszystkim tego życzymy, lecz pamiętać należy, że nie ma na świecie raczej miejsc w stu procentach bezpiecznych. Zawsze bowiem można natknąć się na agresywnego człowieka pod wpływem alkoholu czy też dużego psa, który uciekł właścicielowi i wydaje się nie mieć w stosunku do nas zbyt dobrych pokojowych zamiarów. Znakomitym rozwiązaniem jest zatem noszenie ze sobą gazu pieprzowego. Producenci przygotowali dla nas wiele ich rodzajów, jak zatem wybrać najodpowiedniejszy dla siebie?


Przypomnijmy, że gaz pieprzowy  to broń służąca do samoobrony, na którą nie potrzebujemy specjalnego zezwolenia, zatem nie ma problemu z jego zakupem.

W gazie pieprzowym występuje oleożywica, która drażni nie tylko oczy, ale i błony śluzowe znajdujące się w nosie. Gdy go zatem użyjemy w momencie zagrożenia, zyskujemy kilka cennych chwil na ucieczkę – nie ma wątpliwości, że ten sposób pomógł już wielu osobom w wyeliminowaniu niebezpiecznej sytuacji.


Na co zwracać uwagę przy zakupie kieszonkowego  gazu pieprzowego?

Gaz pieprzowy dostępny na naszym rynku może występować między innymi w formie mgiełki, strumienia, mgły, żelu lub pianki. Jeżeli chcesz, aby gaz pieprzowy trafiał w  konkretnie w twarz przeciwnika, miał dłuższy zasięg i był odporny na warunki pogodowe - wybierz   gaz w formie strumienia.

Zdecydowanie warto wybrać egzemplarz niewielkich rozmiarów i o małej pojemności – tak, by z powodzeniem można było umieścić go w niewielkiej torebce typu kopertówka albo w kieszeni. Bardzo ważne jest także, aby wybrać gaz pieprzowy w opakowaniu wyposażonym w specjalny mechanizm zabezpieczający przed jego przypadkowym użyciem.Ciekawym rozwiązaniem jest także specjalny klips, który z łatwością przypniemy do paska w spodniach czy kieszeni (taki jak np. w gazie pieprzowym Sabre Red P-22-OC)  Zwróćmy również uwagę na to, czy środek sprawdza się równie dobrze w pomieszczeniach zamkniętych, na otwartych powierzchniach, podczas sprzyjających lub niesprzyjających warunków atmosferycznych. Nigdy nie wiemy bowiem, kiedy może zdarzyć się jakaś nieprzewidziana i niebezpieczna sytuacja i niezbędne będzie natychmiastowe jego użycie – wtedy nic nie może nas ograniczać.


Zwróćmy również uwagę na to, jaki jest zasięg działania gazu pieprzowego, który planujemy zakupić. Optymalna odległość według ekspertów wynosi około 3 metrów – często bowiem to z takiej atakuje napastnik czy agresywne zwierzę.

Rzecz jasna gdy szukamy idealnego dla siebie gazu pieprzowego, liczy się także przystępna cena. Pamiętajmy jednak, by była ono połączona z najlepszą jakością produktu i jego niezawodnym działaniem.

Zdecydowanie warto zafundować sobie poczucie bezpieczeństwa (kiedy na przykład jesteśmy zmuszone wracać późnym wieczorem z pracy)  i zakupić niewielkie opakowanie gazu pieprzowego, które zawsze będziemy nosić w torebce. Przypomnijmy zatem, iż dobrze, by było ono niewielkich rozmiarów – w ten sposób zmieści się w powodzeniem nawet w małej kieszeni. Wybierzmy gaz, który będzie w stanie zadziałać w różnych warunkach atmosferycznych – nigdy nie wiemy bowiem, kiedy przyjdzie nam go użyć. Bardzo dobrymi opiniami cieszą się te w formie strumienia, o zasięgu około 3 metrów. Nie bój się napaści, zakup gaz pieprzowy i poczuj się bezpieczna!


Polecany kieszonkowy gaz pieprzowy:

Gaz pieprzowy Sabre Red P-22-OC

Google+