Wczytuję dane...

Ranking gazów pieprzowych

Ranking gazów pieprzowych

Ranking 15 najlepszych gazów pieprzowych w Polsce

 

Gaz pieprzowy to jedna z najskuteczniejszych form obrony przed napastnikiem – zwłaszcza w przypadku osób nie znających żadnych sztuk walki czy technik samoobrony. Co bardzo istotne, prawidłowe zastosowanie takiego gazu nie powoduje żadnego trwałego uszczerbku na zdrowiu potraktowanej nim osoby (w przeciwieństwie do np. gazów łzawiących), a jedynie na jakiś czas obezwładnia, pozwalając nam bezpiecznie uciec od zagrożenia.

 

Ponieważ jednak na rynku jest obecnie dostępnych wiele rodzajów gazów pieprzowych różnych producentów, bardzo często można spotkać się z pytaniami o to, który gaz pieprzowy jest najlepszy. Poniżej prezentujemy więc ranking 15 najlepszych gazów pieprzowych w Polsce, przy czym chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na pewien bardzo ważny fakt: wszystkie znajdujące się w tym zestawieniu gazy pieprzowe są legalne i bezpieczne, a pod względem efektywności nieporównywalnie przewyższają preparaty dostępne poza oficjalnym obiegiem.

 

Kiedy w grę wchodzi nasze bezpieczeństwo i ochrona przed zagrożeniem ze strony napastnika (nierzadko agresywnego), warto zawczasu zadbać o to, by pod ręką mieć sprawdzony i skuteczny gaz pieprzowy, a nie zabawkę z bazaru...

 

1.      Gaz pieprzowy FOX LABS MEAN GREEN Flip-Top (strumień żelowy)

                   

Gaz produkcji amerykańskiej o tak dobranych parametrach, by działał błyskawicznie i skutecznie (6% OC i 3 mln. SHU) przez około 30 minut. Często stosowany przez służby mundurowe, ponieważ jest w stanie obezwładnić także osoby będące pod wpływem narkotyków i alkoholu. Dzięki obecności zielonego barwnika w strumieniu późniejsza identyfikacja napastnika jest znacznie ułatwiona. Pojemnik posiada blokadę Flip-Top. Zasięg: około 5-6 metrów.

 

2.      Gaz pieprzowy Sabre Red 1,5oz MK3 52CFT10 Crossfire (STREAM)

 

Gaz pieprzowy produkcji amerykańskiej, stworzony specjalnie dla służb mundurowych (ale dostępny bez zezwolenia także dla cywili). Pojemnik w technologii Cross Fire, co umożliwia skuteczne używanie go w każdej pozycji i pod każdym kątem (nawet do góry dnem). SHU: 2 mln, kapsaicyna: 10%, gaz wyrzucany z pojemnika w formie strumienia. Efekt zastosowania utrzymuje się przez co najmniej kilkanaście minut.

 

3.      Gaz pieprzowy Fox Labs 340 ml Strumień

      

Wielkość pojemnika tej wersji gazu sprawia, że najchętniej jest on używany przez służby mundurowe – dla przeciętnego użytkownika cywilnego pojemnik może być za duży, by był wygodny. Pozostałe parametry są dokładnie takie same, jak w przypadku gazu zajmującego pierwsze miejsce w rankingu. Zawiera zielony barwnik ułatwiający celowanie i identyfikację napastnika. Efektywny zasięg: do 6 metrów.

 

4.      Gaz pieprzowy FOX LABS MEAN GREEN strumień (żel) 15 ml w breloczku

    

Ta wersja gazu pieprzowego Fox Labs została opracowana z myślą o mobilności i łatwości obsługi. Zawartość pojemnika wystarcza na oddanie około 10-12 półsekundowych strzałów, czas działania wynosi około 30 minut, a sam gaz zaczyna działać natychmiast po rozpyleniu. Z uwagi na mniejszy pojemnik efektywny zasięg wynosi maksymalnie 3 metry. Pojemnik posiada blokadę Twist-Lock, a sam gaz jest barwiony na zielono.

 

5.      Sabre Red Fogger 547 ml MK9 920060-C

 

Profesjonalny gaz pieprzowy przeznaczony głównie do działań z tłumem dzięki dużej pojemności zbiornika. Skuteczny zasięg: do 10 metrów, SHU: 2 mln., zawartość kapsaicyny: 10%. Ta wersja gazu jest barwiona substancją ultrafioletową, dzięki czemu można bezbłędnie zidentyfikować napastnika nawet do kilkunastu-kilkudziesięciu godzin po zdarzeniu. Pojemnik wyposażony w zawleczkę uniemożliwiającą przypadkowe użycie.

 

6.      Gaz pieprzowy Police Magnum OC-17 strumień 120 ml

       

Gaz produkcji amerykańskiej z przeznaczeniem do zastosowania przez osoby cywilne i służby mundurowe. Cechą charakterystyczną gazów Police Magnum jest wysoka zawartość kapsaicyny: aż 17%. SHU: 2 mln., czas działania: 45 minut. Ta wersja gazu ma skuteczny zasięg rzędu 4 metrów, jest barwiona barwnikiem UV i nie posiada atestu do stosowania przeciw zwierzętom.

 

7.      Gaz pieprzowy Police Magnum OC-17 265ml Fire Master mgła

 

Ten ręczny miotacz gazu pieprzowego posiada głowicę typu Fire Master, pozwalającą na skuteczne rozpylanie gazu na dużych obszarach, co sprawia, że przeznaczony jest on głównie dla służb mundurowych, dobrze sprawdzi się też na przykład w sklepach. Skuteczny zasięg działania wynosi od 5 do 7 metrów, zawartość kapsaicyny to aż 17%, SHU wynosi 2 mln. Gaz pieprzowy z tego pojemnika rozpylany jest jako mgła, co zwiększa jego podatność na warunki atmosferyczne. Zawiera barwnik UV.

 

8.      Gaz pieprzowy Sabre Red MK4 (chmura) 521030-C

 

Amerykański gaz pieprzowy przeznaczony do ochrony osobistej szczególnie dla funkcjonariuszy jednostek mundurowych, dobrze sprawdza się również w zastosowaniach cywilnych. Pojemnik wyposażony jest w głowicę Flip-Top, zaś sam gaz wystrzeliwany jest w formie chmury, co zwiększa jego skuteczność podczas obrony przed grupą napastników, jak i pojedynczym agresorem. Środek posiada atest do stosowania przeciw zwierzętom. Skuteczny zasięg: 3 metry, SHU: 2 mln., kapsaicyna: 10%.

 

9.      Gaz pieprzowy Sabre P-22-OC

               

Skuteczny gaz pieprzowy renomowanej amerykańskiej firmy w kompaktowym pojemniku, wyposażonym w klips umożliwiający przypięcie go do paska lub kieszeni. Skuteczny zasięg: do 3 metrów, kapsaicyna: 10%, SHU: 2 mln. Gaz wyrzucany w formie strumienia, dzięki czemu dość dobrze sprawuje się w trudnych warunkach atmosferycznych (np. deszcz).

 

10.  Gaz pieprzowy Police Magnum OC-17 strumień 25 ml - brelok

       

Żelowy gaz pieprzowy produkcji amerykańskiej w postaci breloka z metalowym kółkiem i kaburą, przewidziany jako breloczek do kluczy. Kapsaicyna: 17%, SHU: 2 mln., skuteczny zasięg: 4 metry. Zawiera barwnik UV. Brak atestu do stosowania przeciw zwierzętom. Czas działania: około 45 minut. Pojemnik posiada blokadę Twist-Lock.

 

11.  Gaz obronny PFEFFER KO JET - strumień 100ml

                    

Gaz pieprzowy produkcji niemieckiej, wystrzeliwany z pojemnika w formie strumienia żelu. Pojemnik zabezpieczony przed przypadkowym użyciem. Brak dokładnych danych na temat ostrości i poziomu kapsaicyny, do zalet można zaliczyć duży pojemnik oraz deklarowany przez producenta długotrwały efekt (nawet do kilku godzin w zależności od zaaplikowanej napastnikowi dawki). Skuteczny zasięg: do 3 metrów.

 

12.  Gaz pieprzowy Police Magnum OC-17 25 ml z kaburą

 

Amerykański gaz pieprzowy w żelu, w tym zestawie z kaburą na pojemnik. Można stosować jako brelok do kluczy dzięki obecności metalowego kółka. Cechuje się wysoką zawartością kapsaicyny (17%) i SHU wynoszącym 2 mln. Zawiera barwnik UV. Zasięg: 4 metry, czas działania: 45 minut. Pojemnik jest wyposażony w blokadę Twist-Lock.

 

13.  Pióro gazowe Police Magnum 15ml (czarne)

 

Pojemnik z gazem pieprzowym został w tej wersji zakamuflowany jako wieczne pióro, co pozwala wykorzystać element zaskoczenia do obezwładnienia napastnika. Niewielka pojemność zbiornika sprawia, że zasięg jest ograniczony do maksymalnie 2 metrów. OC: 17%, SHU: 2 mln., czas działania: do 45 minut. Zawiera barwnik UV, nieatestowany do stosowania przeciwko zwierzętom.

 

14.  Gaz pieprzowy PFEFFER KO JET - strumień 50ml

                

Produkowany w Niemczech gaz pieprzowy do zastosowania głównie cywilnego. Wystrzeliwany jest w formie strumienia, dzięki czemu ma mniejszą podatność na warunki atmosferyczne (silny wiatr, deszcz). Pojemnik posiada zabezpieczenie przed przypadkowym użyciem, czas działania: do kilku godzin. Skuteczny zasięg: do 5 metrów.

 

15.  Gaz pieprzowy PFEFFER KO FOG - mgła 50ml

                 

Niemiecki gaz pieprzowy przeznaczony do zastosowania cywilnego. Pojemnik posiada zabezpieczenie przed przypadkowym użyciem oraz klips do przypinania do paska, gaz wystrzeliwany jest w formie chmury. Atestowany do użycia przeciw psom. SHU: 2,5 mln.

Google+