Wczytuję dane...

Co brać pod uwagę przy zakupie broni do samoobrony?

Żyjemy w dość niebezpiecznych czasach, coraz częściej słyszymy o napadach na ulicy (nawet w biały dzień). Dlatego coraz częściej myślimy o tym, by zakupić broń do samoobrony – z pewnością w znacznym stopniu jest ona w stanie podnieść nasze poczucie bezpieczeństwa. Ale jaką wybrać, na co zwrócić uwagę przy zakupie? Spieszymy z odpowiedzią!

Koniecznie powinniśmy pamiętać o tym, iż nie każdy rodzaj broni jest legalny w kraju przez nas zamieszkiwanym – warto zatem na początku to sprawdzić. Nie ma sensu bowiem poszukiwać tego, co w myśl lokalnych przepisów jest zakazane, możemy bowiem narazić się na problemy natury prawnej, a przecież nie o to nam chodzi. Zwróćmy też uwagę na to, jaką skuteczność i moc reprezentuje broń, którą pragniemy nabyć. Wszak używanie niektórych jej rodzajów sprawić mogą, iż napastnik poniesie śmierć, inne zaś służą jedynie do chwilowego ogłuszenia czy unieszkodliwienia osoby, która nas zaatakowała. Miejmy na uwadze fakt, iż broń o silnym działaniu posiada pewną istotną wadę – jej przypadkowe użycie może narazić nas lub osoby z naszego otoczenia na poważne niebezpieczeństwo.


Zwróćmy też uwagę na łatwość użycia – niektóre typy broni wymagają wielu dodatkowych, dość skomplikowanych szkoleń. Gdy nie możemy pozwolić sobie na uczestniczenie w nich, wybierzmy raczej coś prostszego. Przed zakupem rozważmy także, czy przedmiot, który pragniemy nabyć, możemy mieć stale przy sobie – jednocześnie powinien być to taki rodzaj broni, który zanadto nie rzuca się w oczy. Powinien wyglądać niepozornie i nie zwracać niczyjej uwagi. Istotną kwestią jest także koszt – wiele osób nie może pozwolić sobie na zakup drogich przedmiotów. Pamiętajmy jednak, że na przykład gaz pieprzowy zakupimy bez problemu, jego koszt nie jest duży – a jego posiadanie może uratować nam życie.


Przeanalizujmy zatem pokrótce najpopularniejsze rodzaje broni, biorąc pod uwagę podane wyżej wytyczne:

1. Gaz pieprzowy – jest produktem bezpiecznym, używamy go z odległości około 10 centymetrów, by skutecznie obezwładnić napastnika, w dość krótkim czasie możemy wyciągnąć go i użyć.

2. Jeśli zaś chodzi o kubotan (rodzaj broni białej) – podobnie jak poprzedni, jest on bezpieczny, używamy go z bliskiej odległości, szybko możemy go zastosować.

3. Pałka teleskopowa – ten rodzaj broni także należy do bezpiecznych (w przeciwieństwie na przykład do broni palnej wyposażonej w ostrą amunicję). Stosowany jest z bliskiej odległości, jest łatwy w użyciu.

Pamiętajmy, iż zakup odpowiedniej broni do samoobrony nie jest rzeczą łatwą, wymaga odpowiedniego przemyślenia. Koniecznie weźmy pod uwagę wspomniane w tekście wytyczne. Wszak liczy się przede wszystkim to, czy dany rodzaj może być legalnie stosowany w naszym kraju. Niezwykle istotna jest także łatwość i szybkość jego użycia. Zdecydujmy się na taką broń, której wygląd należy raczej do niepozornych – by niepotrzebnie nie zwracał niczyjej uwagi. Skuteczność i moc broni – tę kwestię także należy wziąć pod uwagę. Rzecz jasna dla wielu z nas liczy się również cena – zapewniamy jednak, iż istnieją skuteczne rozwiązania za niewielkie pieniądze.


Google+