Wczytuję dane...

Zdrowotne plusy znajomości zasad samoobrony

Mogłoby się wydawać, że jedyną korzyścią z poznania zasad samoobrony jest to, iż gdy znajdziemy się w sytuacji niebezpiecznej, zagrażającej naszemu zdrowiu lub życiu, potrafimy sobie poradzić i wyjść obronną ręką. Nie jest to jednak prawda – istnieje bowiem pokaźna grupa prozdrowotnych zalet. Jakich? Już wyjaśniamy!

Podczas treningów samoobrony w znaczny sposób poprawimy swoją kondycję fizyczną. W czasie zajęć bowiem wykonujemy mnóstwo ćwiczeń i ruchów wzmacniających nasz organizm (chociażby kopnięcia czy ciosy). Szybko przekonamy się, że nasza kondycja jest na coraz lepszym poziomie.

Dzięki nauce praktycznej zasad samoobrony w znacznym stopniu podniesie się nasza szybkość reagowania. Nie możemy bowiem stać bezczynnie i czekać, aż napastnik przygotuje się do zadania ciosy. Treningi wykonywanie pod okiem specjalistów sprawią, iż będziemy reagować instynktownie, szybko i bez zastanowienia. Poprawimy szybkość i refleks, co z pewnością przyda nam się w codziennym życiu.

Tego typu zajęcia pozwalają także przekuć w zalet fakt, iż kobiety są z reguły niższe od mężczyzn, mają drobniejsze ciała. Wszak w tej dziedzinie nie siła mięśni jest najważniejsza. Znacznie bardziej pożądane będzie wykorzystanie swoich atutów – fakt, że kobieta ma niższy wzrost i wagę niż napastnik, może jest w znacznym stopniu pomóc.

Już po kilku treningach zauważymy, jak bardzo poprawiła się nasza samodyscyplina. Dzięki treningom kobiety potrafią same narzucić sobie czas treningów i ich intensywność, nikt nie musi stać im nad głową z przysłowiowym batem. Motywacja do dalszych treningów, przezwyciężania swoich słabości i działania wzrasta znacznie.

Dzięki szkoleniu z zakresu samoobrony w dużym stopniu wzrasta także nasza pewność siebie. Wiele kobiet ma kompleksy, wydaje im się, że są gorsze od innych, mniej wysportowane, gorzej wykształcone czy niezbyt inteligentne. Treningi tego typu pozwalają pozbyć się tego typu myśli. Sprawiają, że zyskujemy znacznie większe zaufanie do samym siebie, doskonale zdajemy sobie bowiem sprawę z faktu, iż jesteśmy w stanie poradzić sobie nawet w bardzo trudnej, niesprzyjającej czy groźnej sytuacji.

Niezwykle ważną konsekwencją uczęszczania na zajęcia samoobrony jest poprawa relacji z innymi (a wiemy przecież, jak ważne są interakcje z ludźmi). Już podczas zajęć z pewnością poznamy ciekawe osoby – z różnych środowisk, grup wiekowych, o rozmaitych zainteresowaniach. Treningi samoobrony to świetny sposób na naukę tolerancji, akceptacji i zrozumienia odmiennych kultur.

Mawia się, iż człowiek powinien uczyć się przez całe życie. Najszczęśliwsi są bowiem ci, którzy każdego dnia pragną poznawać coś nowego, zdobywać wiedzę oraz umiejętności praktyczne. Znakomitą okazją będzie uczęszczanie na treningi samoobrony – poznamy zarówno swoje mocne, jak i słabe strony. Z pewnością trenerzy przekażą nam ogromną ilość informacji, pomogą także wcielić w życie wszystko to, czego dowiemy się podczas zajęć. Skarbnica wiedzy – tak z pewnością bez najmniejszych wątpliwości nazwać możemy owe treningi.

Warto zapisać się na zajęcia samoobrony, by na własnej skórze odczuć mnóstwo zalet takiego rozwiązania!


Google+