Wczytuję dane...

7 porad, aby skuteczniej wykorzystać gaz pieprzowy

Gaz pieprzowy to jeden z najbardziej skutecznych sposób do samoobrony. To również bron, której stosowanie nie powinno przysparzać żadnych problemów. Korzystanie z niego w teorii jest proste: trzeba po prostu wycelować gazem pieprzowym w twarz przeciwnika i gotowe!

Teoria nie zawsze przekłada się na praktykę w 100%. I nie zawsze obrona gazem pieprzowym jest tak banalnie prosta. Co zrobić, żeby być lepiej przygotowanym do obrony gazem pieprzowy? Oto 7 prostych rad, które sprawią, że korzystanie z gazu pieprzowego będzie bardziej skuteczne.

1. Praktyka czyni mistrza

Po zakupie gazu pieprzowego przetestuj go w praktyce na świezym powietrzu( w miejscu odosobnionym, żeby nikt ci nie przeszkadzał). Kilka razy przyciśnij spray i sprawdź w jaki spososb zachowuje się strumień w praktyce. Jaki ma zasięg, jaki jest “tor lotu” strumienia czy pianki. To ważne informacje, które pozowla ci dobrze :wyczuć” nową brońi skutecznie z niej korzystać.

2. Przeczytaj wskazówki

To może wydawać się oczywiste, jednak nie każdy czyta instrukcje dokładnie. A dobra znajomość możliwości broni może być kluczem do sukcesu w przypadku sytuacji zagrożenia. 3. Sprawdzaj datę ważności

Nawet najlepszy gaz pieprzowy, najlepszej firmy (Sabre Red, FOX LABS) nie będzie skuteczny kiedy straci swoje właściwości. Zawsze sprawdzaj datę ważności broni, aby w momencie zagrożenia móc wykorzystać z niej w 100%.

4. Celuj w twarz.

To jedyne miejsce na ciele napastnika, w które powinieneś celować. W każdym innym przypadku spray nie zadziała tak, jak powinien. Gaz pieprzowy to substancja, która jest skuteczna po zetknięciu z oczami napastnika. Tam zatem powinieneś kierować strumień.

5. Kup kilka sztuk.

Powinieneś posiadać kilka egzemplarzy gazu pieprzowego. Najlepiej, żebyś zakupił jego różne odmiany do wielu sytuacji: spray w piance, w formie strumienia i mgły. Najlepiej trzymać jeden pieprz w swojej torbie (gaz kieszonkowy), jeden w swoim aucie a kolejny w domu obok drzwi wejściowych. Od przybytku głowa nie boli!

6. Kup spray renomowanych producentów.

W przypadku samoobrony nie warto oszczędzać i trzeba zaopatrzyć się w gaz pieprzowy dobrej i uznanej marki takiej jak Sabre Red, MACE, FOX LABS czy Police Magnum. Wszystkie te gaz trzeba kupować u sprawdzony sprzedawców. Tylko to jest gwarantem jego dobrego działania i skutecznej samoobrony.

7. Idź na kurs samoobrony.

Nie zaszkodzi odbyć kurs samoobrony, który pomoże ci napraw pewności siebie i nauczy cię technik samoobrony przydatnych również w przypadku obrony gazem pieprzowy. Znajdź kurs, który pasuje do Twojego poziomu doświadczenia i przygotuj się na odparcie ataku!

Jeżeli będziesz stosował się do tych prostych zasad,  poczujesz się pewniej i sprawisz, że obrona gazem pieprzowym będzie skuteczniejsza. Praktyczne ćwiczenia i wiedza o broni da ci przewagę w konfrontacji z przeciwnikiem.


Google+