Wczytuję dane...

Jak dobrać pałkę teleskopową do swoich potrzeb?

Pałka teleskopowa najczęściej kojarzy się z bronią używaną przez funkcjonariuszy służby publicznej. Warto jednak pamiętać, że podobny przedmiot może posiadać każdy z nas – pałka teleskopowa jest świetnym narzędziem do obrony własnej. Jest to broń niezwykle poręczna, a przy tym bardzo skuteczna – odpowiednio zadany cios na pewno zniechęci przeciwnika do dalszego działania. Na rynku dostępne są różne modele pałki teleskopowej.  Na które warto zwrócić uwagę i dlaczego?

Określ swoje potrzeby

Przed zakupem pałki teleskopowej należy najpierw określić swoje potrzeby, czyli ustalić, do czego konkretnie będzie nam służyć. Wprawdzie oczywiste jest, że ogólnym przeznaczeniem tego rodzaju broni jest obrona własna, jednak warto zastanowić się, w jakich okolicznościach będziemy zabierać ją ze sobą oraz jak powinna być zbudowana – z jakiego materiału. To zresztą tylko niektóre aspekty, które warto wziąć pod uwagę.  Ważne jest także, jak duża jest broń oraz w jaki sposób się rozsuwa. Należy pamiętać, że inny model będzie odpowiedni dla osób, które chcą mocno i zdecydowanie reagować w sytuacji napaści, a inny dla tych, które po prostu chcą czuć się nieco bezpieczniej.

pałki teleskopowe obronne

Sprężynowe i sztywne

To dwa podstawowe rodzaje pałek teleskopowych. Czym różnią się pomiędzy sobą? Pałki teleskopowe sprężynowe, jak sama nazwa wskazuje, są znacznie bardziej elastyczne. Mają gumowe, szerokie zakończenie, dzięki czemu zadane obrażenia nie są zbyt poważne; ten rodzaj broni świetnie się sprawdzi, jeśli mieszkamy w okolicy, w której roi się od agresywnych, bezpańskich zwierząt. Dzięki pałce sprężynowej skutecznie powstrzymamy ich atak, nie wyrządzając im jednocześnie większej krzywdy. Należy jednocześnie pamiętać, że nie jest to model służący odpieraniu ataków szczególnie zdeterminowanych i groźnych przeciwników – ciosy zadane tym rodzajem pałki mogą ich nie powstrzymać.

Z kolei drugi rodzaj pałki teleskopowej jest znacznie sztywniejszy i mniej elastyczny, co oznacza, że ciosy wyprowadzane przy jej pomocy będą znacznie boleśniejsze. To dobry wybór, jeśli na co dzień boimy się napadu lub musimy często podróżować do miejsc, które są powszechnie uznane za niebezpieczne.

Inne aspekty posiadania pałki teleskopowej

Przed zakupem warto pamiętać także o innych aspektach posiadania i noszenia pałki teleskopowej. Jeśli chodzi o samo noszenie tego rodzaju broni, należy zdawać sobie sprawę, że jeśli pałka teleskopowa będzie przez nas zbyt eksponowana i aż nadto widoczna, to możemy wręcz przyciągnąć uwagę agresywnych osób, szczególnie takich, które są pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Z drugiej strony umieszczanie pałki w plecaku lub na dnie torby również jest pozbawione większego sensu – w momencie, gdy zostaniemy zaatakowani, nie zdążymy jej wyjąć. Najbezpieczniejszą opcją jest zatem przyczepienie jej do pasja od spodni, szczególnie, gdy nosimy płaszcz, kurtkę, bluzę lub dłuższą bluzkę; wtedy odzienie powinno zakryć broń.

Pałki obronne, teleskopowe oraz kubotany w sklepie Hotspray.plGoogle+