Wczytuję dane...

W czym nosić osobiste EDC?

EDC to skrót od angielskiego Every Day Carry, oznaczającego rzecz, którą zawsze nosimy ze sobą. Każdy z nas ma co najmniej kilka takich przedmiotów – jednym z nich jest niewątpliwie komórka, najczęściej do osobistego ECD można zaliczyć również portfel i klucze. Skoro chcemy mieć te rzeczy zawsze przy sobie, tak w czym najlepiej je nosić?

Co można zaliczyć do EDC?

Każdy, kto rozszyfruje skrót EDC i pozna jego znaczenie, zastanawia się, czym dla niego jest Every Day Carry. Oprócz wymienionej już komórki, portfela czy kluczy może być to jeszcze wiele innych rzeczy. Dla jednych będzie to MP3, małe lusterko czy karta kredytowa, dla innych – przedmioty niezbędne na dłuższej wyprawie. Do takich z kolei można zaliczyć bez wątpienia latarkę, nóż (najczęściej składany scyzoryk), kółko z niezbędnymi przyborami czy podręczny zestaw narzędzi. Niektóre osoby noszą zawsze ze sobą także gaz pieprzowy, na wypadek, gdyby zostały zaatakowane lub napadnięte.  

Okazuje się zatem, że o ile w przypadku wyjścia do pobliskiego sklepu potrzebny jest nam tylko telefon, portfel czy klucze, o tyle w innych sytuacjach zestaw niezbędnych przedmiotów podręcznych może znacznie się powiększyć. W takim wypadku warto zastanowić się, w co schować nasze osobiste EDC.

Praktyczna nerka

Dużą popularnością cieszą się ostatnio praktyczne mini nerki; są o wiele bardziej funkcjonalne niż damskie torebki. Zawierają zazwyczaj jedną, dużą przegrodę, która może pomieścić naprawdę sporo podręcznych przedmiotów. Dodatkowo nerka jest zapinana na ogół wokół pasa, co ułatwia poruszanie się – jak wiadomo, torebki czy plecaki nie zawsze są tak wygodne. Ponadto znalezienie czegoś w nerce jest dużo prostsze; jej wnętrze jest zazwyczaj tak zaprojektowane, by obok dużej przegrody znajdowały się jeszcze małe kieszonki, do których można wrzucić najdrobniejsze przedmioty (klucze, breloki itd.).

Taktyczne organizery i portfele

Nerka to jednak nie jedyne rozwiązanie, jeśli zastanawiamy się, co zrobić z naszymi osobistymi EDC. Dobrym pomysłem może być także zakup taktycznego organizera lub specjalnego portfela, który pomieści różnego rodzaju drobiazgi. Jak taki organizer wygląda? To rodzaj kompaktowej kieszeni, otwieranej zazwyczaj w ten sam sposób, co zwykły zeszyt. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne, ponieważ po rozłożeniu widzimy wszystkie drobiazgi, które uprzednio tam umieściliśmy, i nie musimy zastanawiać się, do której kieszonki wrzuciliśmy klucze. Jeśli jednak ktoś boi się, że przy otwieraniu organizera coś wypadnie mu na ziemię, może zakupić model zasuwany na zwykły zamek.

Jeszcze innym rozwiązaniem jest specjalny portfel, na ogół niezwykle pojemny i zapinany na wygodny rzep.

Niektóre osoby mogą kwestionować sens zabierania ze sobą organizera czy taktycznego portfela, tłumacząc, że ciężko je schować. Warto jednak pamiętać, że organizer wrzucony w plecak czy do torebki można bardzo łatwo wyjąć, a wszystko, czego potrzebujemy, znajdziemy właśnie tam – bez konieczności przeszukiwania zakamarków torby.Google+