Wczytuję dane...

Gaz pieprzowy — gdzie i jak trzymać?

Jednym z istotnych warunków skuteczności samoobrony jest  to jak szybko jesteś w stanie wyciągnąć i użyć gazu pieprzowego. Gdzie najlepiej trzymać gaz pieprzowy, żeby mieć go zawsze pod ręką? W kaburze,  torebce a może kieszeni?

Jakie jest najlepsze miejsce do trzymania gazu pieprzowego?

Obowiązuje jedna zasada. Gaz pieprzowy trzymaj zawsze w jednym, łatwo dostępnym miejscu. W przypadku, gdy nosisz gaz pieprzowy ze sobą, możesz zaczepić go do breloczka (np. kieszonkowy gaz pieprzowy w formie breloka), w torebce lub teczce. W biurze, w pracy najlepszym miejscem będzie wierzch szuflady. A w domu miejsce przy drzwiach, do którego z łatwością zawsze możesz sięgnąć. Pamiętaj, że gaz pieprzowy w domu musi być jednocześnie trzymany w miejscu, do którego nie mają dostępu dzieci.

Jak nosić gaz pieprzowy?

Miotacz gazu pieprzowego powinien być noszony zawsze w jednym miejscu. Dobrym pomysłem jest zakup specjalnej kabury na gaz pieprzowy przystosowanej do noszenia gazu pieprzowego określonej pojemności. Kabury mają zazwyczaj specjalne zapięcie, dzięki któremu możesz przyczepić gaz do paska spodni oraz łatwe otwieranie, dzięki czemu możesz szybko wyjąć gaz pieprzowy z futerału w przypadku niebezpieczeństwa. Jeżeli nie lubisz nosić etui, gaz pieprzowy możesz też trzymać w kieszeni, ale pamiętaj, że musi to być kieszeń, z której w łatwy sposób jesteś w stanie go wyciągnąć. Dobrym pomysłem jest oczywiście wspomniane dopięcie kieszonkowego gazu pieprzowego do kluczy czy noszenie go w formie breloka.Czy potrzebna mi jest kabura na miotacz gazu pieprzowego?

Tak lub nie. Wszystko zależy do tego jaki posiadasz gaz pieprzowy. W przypadku gazów pieprzowych kieszonkowych w formie breloka czy długopisu, taka kabura jest całkowicie zbędna. W przypadku gazów pieprzowych większych rozmiarów kabura może okazać się przydatnym rozwiązaniem, które może w niektórych przypadkach uratować ci życie. Po pierwsze współczesne kabury na miotacz gazu są tak zaprojektowane, żeby można je było trzymać pod ręką i umożliwiają szybkie wyjęcie pojemnika z gazem pieprzowym. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że kabury spełniają również zadanie maskujące. Trzymając miotacz gazu w kaburze sprawiasz, że atakujący nie ma świadomości, że dysponujesz bronią. Przed zakupem kabury musisz się jednak zastanowić na dwiema kwestiami: Jak długo trwać będzie wyciąganie broni? Czy sposób noszenia pojemnika w kaburze pozwoli ci wyciągnąć go w czasie, który umożliwi samoobronę? Jeżeli okaże się, że zakup kabury nie tylko przyspieszy, ale również ułatwi samoobronę, odpowiedź na pytanie brzmi: tak.

Na co zwracać uwagę przy zakupie kabury na miotacz gazu pieprzowego?

Przede wszystkim w pierwszej kolejności zwróć uwagę na:

1. Wielkość kabury. Ważne jest, żeby kabura była dostosowana gabarytami do twojego pojemnika. Zazwyczaj kabury sprzedawane są w rozmiarach mniej lub bardziej uniwersalnych np. kabury na  gaz 50-60 ml  lub ładownica na gaz 45-75 ml. Ale zdarzają się również kabury o  konkretnych rozmiarze np: kabura na gaz obronny o pojemności 120ml

2. Typ zamocowania. Ważne jest również to, w jaki sposób dana kabura może być przymocowana do ubrania. Czy można nosić ją pionowo i poziomo,  czy można przyczepic ją do paska,  szlufki, czy posiada poręczny klips?

3. Typ otwarcia klapy. Czy w sytuacji zagrożenia szybko wyciągniesz pieprzowy z etui? Zazwyczaj na rynku dostępne są dwa typu zapięcia na rzep i  na zatrzask. Od ciebie zależy, który wybierzesz.

Kabury do gazu pieprzowego kupisz w sklepie HOTSPRAY.pl .Google+