Wczytuję dane...

Taktyczna nerka – praktyczna torba na wyprawę i nie tylko

W momencie, gdy nie chcemy zabierać ze sobą torebki lub plecaka, a nasze kieszenie są zdecydowanie za małe, by pomieścić podstawowe akcesoria (telefon, portfel, klucze) z pomocą przychodzi nam nerka. To rodzaj poręcznej torby, która nie krępuje nam ruchów i przydaje się podczas joggingu, leśnej wyprawy lub na wyprawę po niezbyt bezpiecznej okolicy.Czym jest nerka?

Nerka to rodzaj torby, którą nosimy najczęściej przypiętą do pasa. Wtedy torba  opada swobodnie na udo (chociaż nerkę może nosić także „na odwrót”, tak, by saszetka znajdowała się z przodu). Torba ma w sobie zazwyczaj dość dużą kieszeń, w której można umieścić najpotrzebniejsze rzeczy. W zależności od wielkości nerki, czasem można tam zmieścić nawet butelkę wody czy kanapki, co jest znakomitym pomysłem, jeśli szykujemy się do dłuższej wędrówki.
Nerka jest na tyle uniwersalna, że można nosić ją na różne sposoby.  Przy dodatkowym pasku można nosić ją jak zwykłą torebkę, a gdy zdecydujemy się dokupić szelki – także jak plecak czy chestrig. To jedna z największych zalet nerki – dzięki temu należy do najbardziej uniwersalnych toreb, zyskujących zresztą coraz większą popularność.Kiedy warto ją założyć?

Na pewno wtedy, gdy nie chcemy brać ze sobą dużego plecaka lub wielkiej torebki, a nie lubimy chować wszystkiego w kieszenie. Nerka umożliwi nam zabranie najpotrzebniejszych rzeczy, a jeśli zdecydujemy się na większy model, może nam posłużyć także do przeniesienia żywności, latarki czy notesu. To, kiedy zdecydujemy się na założenie nerki, zależy wyłącznie od nas; początkowo używana była głównie w przypadku dłuższych wypraw – górskich lub leśnych. Nerka często przydawała się (i nadal jest używana) podczas wszelkiego rodzaju gier terenowych.  Szczególnie popularna jest wśród miłośników samotnych  wypraw do lasu, survivalu i bushcraftu.
Nerkę można zabrać jednak także na jogging, krótki spacer po mieście czy nawet do pracy. Warto pamiętać, że nerkę, ze względu na sposób jej przymocowania, dużo trudniej wyrwać, zmniejsza to zatem ryzyko kradzieży. Jeśli musimy zatem przedostać się do części miasta uważanej powszechnie za niezbyt bezpieczną, nie ryzykujmy i postawmy właśnie na nerkę.
Co ciekawe, nerka coraz częściej jest traktowana przez kobiety jako kolejny rodzaj modnej torby.


Co jeszcze warto wiedzieć?

Nerka jest tak skonstruowana, by znajdujące się w niej rzeczy nie przesuwały się po całej torbie; zapewniają to samo ściskające się krawędzie przegródek (choć warto zaznaczyć, że nie wszystkie modele nerek są skonstruowane w ten sposób). To bardzo ważne szczególnie w przypadku delikatnych rzeczy, które nie powinny ulegać zbytnim wstrząsom (telefon, MP3).
Niezwykle pożyteczny jest także system kieszeni, który pozwala na osobne umieszczenie małych przedmiotów, takich jak klucze, dzięki czemu nie musimy ich potem długo szukać.
Nerki są wykonane z materiału, który pozwala na naszywanie lub naklejanie różnego rodzaju naszywek, odznaczeń, flag itd. To może być istotna informacja dla wszystkich osób, które uwielbiają personalizować posiadane przedmioty.


Zobacz  organizery taktyczne nerki Baribal w sklepie HOTSPRAY.com

Google+