Wczytuję dane...

5 powodów na to, aby kupić gaz pieprzowy

Na początku roku media obiegła informacja o tym, że w Niemczech wzrósł popyt na zakup broni, a szczególnie gazu pieprzowego. A wszystko po serii przypadków molestowań kobiet i kradzieży dokonanych przez imigrantów i uchodźców w sylwestra. Dlaczego kupowali właśnie gaz pieprzowy?

Wzrost sprzedaży gazu pieprzowego był spektakularny. Jeden z właścicieli sklepu w Kolonii stwierdził, że „przez cały poprzedni rok sprzedał ok. 200 sztuk gazu pieprzowego. Teraz sprzedaje 100 sztuk dziennie”. (!) Plusem jest to, że Niemcy z sylwestrowych wydarzeń wyciągnęli szybko wnioski. Z drugiej strony martwi fakt, że zainteresowanie akcesoriami do samoobrony pojawiło się dopiero „po fakcie".

Przypadek w Niemczech pokazuje nam jedno — o swoim bezpieczeństwie i ochronie życia zaczynamy myśleć dopiero wówczas, gdy pojawi się realne zagrożenie. A to poważny błąd, ponieważ zaatakowani możemy być w każdej chwili i w każdym miejscu i czasie. Nie tylko przy okazji imprezy masowej. Z tego powodu wcześniej warto pomyśleć o zakupie odpowiedniej broni, która pomoże nam uchronić życie. Takim poręcznym i skutecznym narzędziem, jest właśnie gaz pieprzowy.

Dlaczego warto się w niego zaopatrzyć?

Oto 5 powodów:

1. Unieszkodliwia szybko napastnika i daje szansę na ucieczkę. Gaz pieprzowy jest bronią, która działa obezwładniająco na przeciwnika. Po spryskaniu twarzy i oczu gazem potencjalny napastnik jest unieszkodliwiony nawet na ok. 30 minut. A to wystarczająco czasu na to, żeby oddalić się z miejsca zagrożenia i  zadzwonić po policję.

2. Gaz pieprzowy jest niewielkich rozmiarów. Można nosić go w torebce lub kieszeni. Obecnie produkowane są gazy pieprzowe w poręcznych, kieszonkowych rozmiarach. A to oznacza, że z powodzeniem możesz nosić przy sobie i mieć zawsze pod ręką. Dla amatorów bardziej wyszukanych gadżetów są również gazy pieprzowe w formie długopisu czy breloczka.

3. Może być używany z odległości. Zasięg strumienia gazu pieprzowego wnosi średnio od 3 do 10 metrów. A to oznacza, że nie musimy zbliżać się do swojego napastnika, by skutecznie go unieruchomić i zatrzymać.

4. Jest łatwy w użyciu. Aby stosować gaz pieprzowy nie trzeba kończyć zaawansowanego kursu samoobrony (oczywiście, nie zaszkodzi taki kurs przebyć, ale nie jest on niezbędny). Technika obrony jest bardzo prosta. Trzeba stanąć w odpowiedniej pozycji, odległości i wycelować strumień gazu pieprzowego w twarz napastnika. Z tego powodu ten typ broni może stosować każdy. Szczególnie polecany jest kobietom, które narażone są na napady o charakterze rabunkowym czy seksualnym.

5. Jest tani w zakupieSkuteczny gaz pieprzowy w kieszonkowym wydaniu jest stosunkowo niedrogą inwestycją. Na ogół małe pojemniki gazu pieprzowego, które mogą być dopinane do breloczka lub noszone w kieszeni kosztują w granicach 20-50 złotych. Gazy pieprzowe w większych pojemnikach to zakup nieprzekraczający 80-150 złotych. To chyba niewielki koszt za uratowanie życia?

Gaz pieprzowy poza sytuacjami zagrożenia daje nam jeszcze komfort psychiczny. Wracając wieczorem ze spaceru czy pracy lub idąc ciemną ulicą z gazem pieprzowym w kieszeni, czujemy się zdecydowanie pewniej i bezpieczniej. Mamy świadomość, że w razie niebezpieczeństwa mamy pod ręką coś, co nas skutecznie obroni.


Google+