Wczytuję dane...

Gazy pieprzowe na psy – FAQ

Przed zakupem gazu pieprzowego na psy warto poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z tym urządzeniem. Dzięki temu łatwiej będzie podjąć decyzję o ewentualnym zakupie oraz poznać potencjalne zagrożenia wynikające z użytkowania gazu.

Jakie są różnice między gazem pieprzowym stosowanym przeciwko ludziom a gazem stosowanym przeciwko zwierzętom?

Po pierwsze należy pamiętać, że gaz pieprzowy nie służy wyrządzaniu krzywdy – niezależnie, czy chodzi o człowieka, psa czy inne agresywne zwierzę. Gaz pieprzowy służy przede wszystkim obronie przed niespodziewanym atakiem, przed którym trudno byłoby się obronić w inny sposób. Atak psa, a tym bardziej kilku psów jest ciężki do zatrzymania i często dochodzi do pogryzienia. Użycie gazu pieprzowego (ale wyprodukowanego specjalnie z myślą o obronie przed zwierzętami) powstrzyma psy i pozwoli na szybką ucieczkę. Różnica między tego rodzaju bronią a gazem używanym w stosunku do ludzi jest prosta – gaz używany w obronie przed napaścią ze strony innych ludzi jest znacznie mocniejszy i ostrzejszy od reszty. Jest to logiczne, biorąc pod uwagę wielkość zwierzęcia; silniejszy strumień gazu mógłby trwale uszkodzić jego wzrok lub drogi oddechowe.

Czy warto nosić spray przeciwko psom?

Okazuje się, że tak. Każdy z nas jest narażony właściwie w takim samym stopniu na atak agresywnego czworonoga lub nawet większej grupy zwierząt. W większości przypadków jesteśmy całkowicie bezbronni, bo o ile małego psa jesteśmy w stanie odgonić, o tyle agresywnego wilczura – raczej nie. Efektem jest bardzo często dotkliwe pogryzienie, bo nagle okazuje się, że w pobliżu nie ma właściciela psa ani nikogo, kto mógłby nam pomóc. Z tego względu zdecydowanie warto nosić przy sobie gaz pieprzowy na psy, by w razie potrzeby móc go natychmiast użyć. Najlepiej nosić broń przypiętą do paska spodni, ale w taki sposób, by nie krępowała nam ruchów. Dobrym pomysłem może być na przykład gaz pieprzowy z breloczkiem, który możemy przyczepić właściwie do wszystkiego.

Jaki jest zasięg działania gazu pieprzowego?

To zależy przede wszystkim od wybranego modelu, jednak na ogół gazy pieprzowe na psy mają zasięg od 12 do 15 stóp. To wystarczająco, by zapewnić sobie dostateczną ochronę i w razie potrzeby natychmiast uciec z miejsca zdarzenia lub poprosić kogoś o pomoc. Na szczęście nie musimy martwić się o samego psa; przez chwilę może być lekko zamroczony i otumaniony, jednak nic poważnego mu nie grozi.

Gdzie nosić taki gaz?

Warto przyczepić gaz pieprzowy (upewniając się uprzednio, że został właściwie zabezpieczony) do paska spodni lub po prostu schować go do kieszeni. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zdążymy wyjąć broń na czas i użyć go przed tym, zanim stanie się nam coś poważnego. Absolutnie zrezygnujmy z chowania gazu w plecak czy na dno torby; zanim do niego dotrzemy, będziemy już prawdopodobnie w znacznym stopniu pogryzieni, a to właśnie tego chcemy w największym stopniu uniknąć.  


Gazy pieprzowe przeciw psom i agresywnym zwierzętom w  Sklepie HOTSPRAY.COM.

Sprawdź te produkty mogą Cię zainteresować.


Google+