Wczytuję dane...

Gazy pieprzowe Sabre Red w pytaniach

Gazy Sabre Red, to jedne a najlepszych i najpopularniejszych na rynku gazów pieprzowych. Z produktów tej marki korzystają funkcjonariusze publicznych w wielu krajach na świecie. Co powinniśmy wiedzieć o gazach Sabre Red? Poniżej zestawienie najbardziej interesujących zagadnień z punktu widzenia potencjalnego użytkownika.

Kapsaicyna alkaidowa – podstawowe pytania

Najwięcej pytań wzbudza składnik, na którym w dużej mierze oparte jest działanie produktu Sabre Red. Kapsaicyna alkaidowa, w skrócie OC (od angielskiego skrótu oleorosin capsicum) to substancja, która jest uzyskiwana z fragmentu rośliny pieprzu. Składnik występuje w przypadku większości gazów pieprzowych.

Kapsaicyna alkaidowa to tylko jeden z pięciu rodzajów kapsaicynów i kapsaicynodinów. Jest natomiast zdecydowanie najważniejsza i najbardziej skuteczna.

Jak długo gaz jest zdatny do użytku?

Należy pamiętać, że wszelkiego rodzaju gazy pieprzowe zużywają się po jakimś czasie lub nie nadają się do użytku. Głównym powodem jest duża utrata ciśnienia gazu. Zaleca się na ogół, by nie przechowywać gazu pieprzowego powyżej okresu dwóch lat; wtedy najlepiej wymienić sprzęt na nowy.

gaz pieprzowy Sabre Red

Jaki jest zasięg działania produktu?

To bardzo ważne pytanie, które zadaje sobie wielu potencjalnych użytkowników. Zazwyczaj strumień natryskowy sięga nie dalej niż 3 do 4 metrów; jeśli gaz pieprzowy wykorzystuje ogień natryskowy w kształcie stożka, zasięg ten będzie osiągał podobne odległości.

Czy gazy pieprzowe są wcześniej przetestowane?

Oczywiście. Producenci, zanim zdecydują się wprowadzić jakikolwiek produkt na rynek, najpierw testują jego funkcjonalność i użyteczność, a także sprawdzają, czy spełnia standardy bezpieczeństwa. W przypadku gazu pieprzowego Sabre Red przeprowadzono m.in. testy związane z podrażnieniem skóry, podrażnieniem oczu, ostrością kapsaicynów, a także wzięto pod uwagę łatwość palenia się i inhalację.

Jak długo utrzymywać strumień gazu?

Odpowiedź wydaje się oczywista – aż do momentu, gdy napastnik nie zostanie obezwładniony lub nie stanie się kompletnie niezdolny do podjęcia ataku. W takiej sytuacji najlepiej jak najszybciej oddalić się z miejsca zdarzenia, ponieważ przeciwnik mimo wszystko może po dłuższej chwili podjąć próbę ponownego zaatakowania ofiary.

Czy występuje mechanizm bezpieczeństwa?

Wiele osób obawia się, że mogłoby w sposób całkowicie niezamierzony uruchomić gaz pieprzowy, szkodząc tym sobie lub najbliższym. Na szczęście nie ma takiej obawy, ponieważ urządzenia Sabre Red są wyposażone w dodatkowe mechanizmy bezpieczeństwa zapobiegające takim sytuacjom.

Czy można używać gazu pieprzowego po przekroczeniu daty ważności?

Produkty Sabre Red mają na opakowaniu wyraźnie zaznaczoną datę ważności. Warto zapamiętać, że w przypadku produktów aerozolowych przede wszystkim obniża się ciśnienie w opakowaniu, co prowadzi do tego, że po przekroczeniu daty ważności gaz może po prostu nie zadziałać. Nie warto narażać się na taką sytuację i znacznie lepiej zakupić po prostu nowy produkt.


Więcej gazów pieprzowych obronnych Sabre Red znajdziesz w sklepie internetowym - Hotspray.

Sprawdź, te produkty mogą Ciebie zainteresować.Google+