Wczytuję dane...

Powody, dla których warto zaopatrzyć się w gaz 

Gdy wychodzimy na nocną przechadzkę lub musimy iść do miejsca położonego w wyjątkowo niebezpiecznym rejonie, zawsze zastanawiamy się, czy po drodze nie wydarzy się nic złego. Często w głowie analizujemy możliwe scenariusze; czasem żałujemy, że wyszliśmy pozbawieni czegokolwiek, co mogłoby służyć do obrony. Skutecznym narzędziem w takim wypadku może być gaz pieprzowy; oto aż 10 powodów, ze względu na które powinniśmy zaopatrzyć się w tę broń.

Tanie i wygodne w użyciu

To pierwsze argumenty przemawiające za zaopatrzeniem się w gaz pieprzowy. Zakup tej poręcznej broni służącej samoobronie często kosztuje nas jedynie kilkanaście złotych, a dzięki niej możemy skutecznie powstrzymać przeciwnika i tym samym obezwładnić go lub zapewnić sobie czas do ucieczki. Niewątpliwą zaletą gazu pieprzowego jest jego łatwość użycia.  Nawet osoby, które wcześniej nie przechodziły żadnego szkolenia, mogą używać gazu bez przeszkód. Ważny jest również fakt, że do skutecznego posługiwania się tym rodzajem broni nie jest potrzebna ani szczególna siła, ani zręczność – gazu pieprzowego może używać praktycznie każdy, kto zaznajomi się jedynie z instrukcją obsługi urządzenia.

Nie musisz bać się skutków użycia

Niektóre osoby wahają się, czy kupić jakiekolwiek narzędzie służące do samoobrony, ponieważ boją się, że mogą komuś niechcący wyrządzić komuś krzywdę skutkującą kalectwem lub śmiercią. Uważają również, że posiadanie, a tym bardziej używanie broni, nawet w samoobronie, jest moralnie nieetyczne. Gaz pieprzowy może okazać się dla takich osób idealnym rozwiązaniem, ponieważ jego użycie nie powoduje żadnych okaleczeń ani długotrwałych skutków ubocznych; nie jest też bronią w klasycznym tego słowa znaczeniu, taką jak nóż czy pistolet.Niezawodna skuteczność

Gaz pieprzowy posiada jedną niezaprzeczalną zaletę – jest bardzo skuteczny. W momencie gdy widzimy, że zbliża się do nas osoba mogąca mieć wobec nas złe zamiary, warto wsunąć gaz do kieszeni (jeśli wcześniej był np. w torebce), a następnie zacisnąć na nim dłoń. Kiedy przeciwnik zdecyduje się na atak, mamy gotową odpowiedź – w dodatku niezwykle skuteczną, ponieważ gaz powoduje natychmiastowe, mimowolne zamknięcie oczu, a także ból i gwałtowne łzawienie. Warto dodać, że użycie gazu pieprzowego może być także wstępem do zastosowania technik samoobrony. Dobrze również pamiętać, że gazu pieprzowego możemy użyć praktycznie wszędzie, zarówno na ulicy, jak i w domu, gdy do mieszkania dostanie się osoba stwarzająca zagrożenie dla naszego zdrowia i życia.

Dostępność i funkcjonalność

Różnorodność modeli gazów pieprzowych, oferowanych nam przez producentów, jest wręcz zaskakująca. Różnokolorowe opakowanie, dowolne rozmiary, coraz częściej możemy wybrać również wzór natryskowy oraz barwnik. Zdecydowaną zaletą jest możliwość zakupu urządzenia przez Internet – jest to świetne rozwiązanie nie tylko dla osób, które nie mają czasu wybrać się do odpowiedniego sklepu stacjonarnego, ale również dla tych, którzy mają problem ze zdecydowaniem się na konkretny model; internetowa oferta pozwala im na dokładne zapoznanie się ze specyfiką produktu.

Google+