Wczytuję dane...

Najlepsza ochrona przed toksycznym czadem

Rozpoczął się sezon grzewczy a wraz z nim wzrosło niebezpieczeństwo zatrucia silne trującym tlenkiem węgla. Jak zminimalizować ryzyko zatrucia? Trzeba zaopatrzyć się w dobry wykrywacz tlenku węgla. A dobry równa się Kidde.

Kidde to firma ekspercka, która od lat jest liderem rynku, jeśli chodzi o ochronę pomieszczeń i budynków przed zabójczym tlenkiem węgla, czy pożarem. Koncern oferuje kompleksowe rozwiązania przeciwpożarowe. Wyspecjalizował się w wykrywaniu, tłumieniu i gaszeniu pożarów, a także w dbaniu o bezpieczeństwo przeciwogniowe.


Detektory tlenku węgla Kidde

Jednym z najbardziej znanych produktów marki Kidde są kompaktowe, elektrochemiczne czujniki czadu. Te nowoczesne urządzenia powinny być montowane we wszystkich miejscach, gdzie znajduje się:
- kocioł na paliwo ciekłe, gazowe lub stałe,
- gazowy podgrzewacz wody,
- kominek,
- piec kaflowy,
- kuchnia węglowa,
- przenośne, nieelektryczne ogrzewacze pomieszczeń
- kuchnia gazowa.

Czujniki Kidde do nabycia w Hotspray.p


Dlaczego?

W dużych miastach, a często także na wsiach, nadal stosowane są systemy ogrzewania domów i mieszkań, które grożą uwalnianiem się toksycznego i bardzo niebezpiecznego dla naszego zdrowia tlenku węgla. Czad w temperaturze pokojowej jest bezbarwny i bezwonny. Jest także niedrażniący, co stanowi ogromne zagrożenie dla człowieka, gdyż gaz ten jest silne trujący, a przy tym niewyczuwalny. Przy większych stężeniach tlenku węgla w powietrzu człowiek odczuwa silny ból głowy i wymioty. Już po 2 godzinach może dojść do zgonu, jeśli zatruta osoba nie otrzyma profesjonalnej pomocy medycznej. Przy mniejszym stężeniu w powietrzu, czad jest jeszcze bardziej groźny. Nawet przy krótkim kontakcie z tlenkiem węgla, odczuwa się słaby ból głowy, a dłuższy kontakt grozi zapadnięciem w śpiączkę, co często również skutkuje śmiercią.


Właściwości urządzeń Kidde

- wyposażone w jeden z najprecyzyjniejszych sensorów elektrochemicznych,
- przeznaczone do działania w pomieszczeniach, gdzie dochodzi do emisji tlenku węgla,
- co 15 lub 30 sekund następuje pomiar stężenia czadu w powietrzu,
- sygnalizacja czerwoną diodą LEDową i głośnym, pulsacyjnym sygnałem dźwiękowym, w przypadku przekroczenia dopuszczalnego, bezpiecznego poziomu tlenku w powietrzu
- funkcja Test/Reset daje możliwość kontrolowania sprawności urządzenia,
- detektor informuje o wystąpieniu usterki (rozładowanej baterii, przegrzania obwodów, problemów z sensorem)
- najnowsze modele wyposażone w monitory LCD, które na bieżąco wyświetlają poziom tlenku węgla w pomieszczeniu,
- posiadają funkcję Peak Level, dzięki której można odczytać z pamięci urządzenia zapis najwyższego wykrytego stężenia CO.


Obsługa i montaż

Dzięki zasilaniu z 3 baterii alkalicznych, detektor możemy zamontować w miejscu, które będzie optymalne dla nas. Możliwym jest również ustawienie go na szafce. Urządzenie nie jest uzależnione od zasilania sieciowego, więc działa nawet w przypadku braku prądu. Obsługa detektora oraz montaż na ścianie jest bardzo łatwy, dzięki małym wymiarom, niewielkiej wadze i ergonomicznej, wytrzymałej obudowie.


Dlaczego Kidde?

Detektory firmy Kidde wyróżnia dłuższy okres pracy (nawet do 40%), mały koszt eksploatacji, 7-10 lat gwarancji od producenta, a także certyfikat, który świadczy o tym, że urządzenia spełniają wymagania polskiej normy PN EN 50291: 2001.

Google+