Wczytuję dane...

Po co potrzebny Ci gaz Crossfire?

Cross Fire to seria gazów pieprzowych marki SABRE Red, w której wykorzystano specyficzną technologię. Czym wyróżniają się gazy z opcją CrossFire i dlaczego warto w nie zainwestować?
SABRE Red - marka, której znawcom tematu gazów pieprzowych przedstawiać nie trzeba. SABRE Red to w tym momencie producent najostrzejszych i zdaniem wielu najlepszych gazów pieprzowych na świecie. Firma cały czas pracuje nad udoskonaleniem swoich produktów, czego efektem jest m.in. powstanie serii gazów pieprzowych CrossFire.


Czym gazy CrossFire różnią się od tradycyjnych gazów pieprzowych?


Aby wyjaśnić innowacyjność tego rozwiązania warto krótko przypomnieć o technice obrony tradycyjnymi gazami pieprzowymi.
Obrona gazem pieprzowym, w przypadku gdy dysponujemy puszką ze sprayem, jest dość intuicyjna. Gaz pieprzowym w sprayu stosujemy tak jak dezodorant. Jedyna różnica polega na tym, że tego specyficznego “dezodorantu” nie stosujemy na własne ciało, tylko spryskujemy nim przeciwnika.


W przypadku obrony gazem pieprzowym musimy zatem pamiętać o trzech najważniejszych kwestiach:
1. Musimy znajdować się w optymalnej odległości od przeciwnika, czyli w zasięgu pola rażenia naszego gazu pieprzowego.
2. Musimy kierować strumień gazu dokładnie w kierunku twarzy agresora (oczy, nos).
3. Musimy trzymać pojemnik z gazem pieprzowym pionowo. Tylko w takiej pozycji gaz spełni w 100% swoje zadanie.

Ta ostatnia wytyczna jest jednocześnie jednym z poważniejszych mankamentów stosowania gazów pieprzowych. Niemożność użycia gazu pieprzowego w innej pozycji niż pionowa może w trakcie obrony być poważnym utrudnieniem. A co, gdy na przykład zostaliśmy powaleni na ziemię i nie jesteśmy w stanie utrzymać pojemnika w pozycji pionowej? Jak się wówczas obronimy?Przed takim problemem stanęli spece z SABRE Red, a efektem ich testów i badań jest powstanie gazów CrossFire.

Jak działają gazy CrossFire?

CrossFire to technologia trzeciej generacji, dzięki której jesteśmy w stanie rozpylić zawartości pojemnika z gazem bez względu na jego pozycję. A zatem możemy używać gazu pieprzowego w różnych, dynamicznych sytuacjach i to z dowolnej pozycji. Gaz zostanie wystrzelony z pojemnika, nawet, gdy ten będzie ustawiony w pozycji do góry nogami! Musicie przyznać, że takie rozwiązanie znacznie ułatwia samoobronę i sprawia, że jesteśmy w stanie odeprzeć ataki z różnych pozycji i kątów. Technologia Cross Fire umożliwia zatem rażenie przeciwnika w chwili, gdy np. zasłania twarz dłońmi lub gdy sami znajdujemy się w mało komfortowej pozycji i np. siedzimy lub leżymy na ziemi a nasze możliwości manewru zostały ograniczone.Czy warto zatem kupić gaz pieprzowy z opcją CrossFire?

Tak, jeżeli jesteś narażony na silnie niebezpieczeństwo, udajesz się w nieznane miejsce i chcesz być dobrze przygotowany do odparcie ataku, warto zainwestować w ten typ gazu pieprzowego. Różnica w zakupie zwykłego gazu a CrossFire to 20-40 złotych. Ale nie zapominajmy, że w wielu sytuacjach taka technologia, może nam uratować życie. W tym kontekście nie jest to chyba zbyt wygórowana cena?


Gazy pieprzowe z serii CrossFire możecie  kupić w naszym sklepie.  

Google+