Wczytuję dane...

Myszy w gospodarstwie domowym. Jak się ich pozbyć?

Wszelkiego rodzaju szkodniki, w tym szczególnie gryzonie, są utrapieniem coraz większej ilości osób. Walka z nimi bywa żmudna i ciężka, a efekty nie zawsze są zadowalające, ponieważ problem często powraca. Jednym z trudniejszych przeciwników są myszy, których pozbycie się wymaga pomysłowości i wyjątkowej wytrwałości. Poniżej prezentujemy kilka sposobów na uwolnienie się od wszędobylskich gryzoni.


Zadbaj o czystość i ład w swoim domu

Niestety, bardzo często obecność myszy w naszym domu jest wynikiem zaniedbań, których się dopuściliśmy. Mowa przede wszystkim o pozostawianiu żywności na stołach czy blatach; nawet niewinne resztki przyciągną myszy, które zadowolą się każdymi pozostałościami jedzenia. Warto zwracać uwagę także na to, czy pojemniki, w których przechowujemy żywność, również są szczelnie zamknięte. Kolejnym błędem popełnianym przez wiele osób jest również zostawianie ubrań i pościeli na krzesłach lub łóżku; nie schowane rzeczy mogą stanowić dla gryzoni prawdziwą pokusę – prawdopodobnie będą próbować uwić w nich gniazdo. Szczególnie nie wskazane jest pozostawianie rzeczy w kątach, rzuconych luźno na podłogę. Ponadto dobrze upewnić się, czy przy podłogach lub w ścianach nie ma otworów – myszy lubią gniazdować również w takich miejscach, dlatego warto zapobiec temu zawczasu i zalać otwory betonem.



Zainwestuj w środki chemiczne i nową technologię

Dla większości osób środki chemiczne są ostatecznością; z jednej strony obawiają się o zdrowie swojej rodziny i własne, z drugiej znaczna część społeczeństwa jest zdania, że jest to metoda niehumanitarna. Dla takich osób dobrym rozwiązaniem będzie zakup zwykłego olejku miętowego – spryskanie nim domu powinno skutecznie odstraszyć gryzonie, dla których zapach będzie zbyt intensywny.

Jeśli jednak powyższy sposób zawiedzie, należy sięgnąć po inne środki. Klasycznym rozwiązaniem jest kupno trucizny na gryzonie i porozstawianie jej w różnych fragmentach domu, szczególnie tam, gdzie widujemy myszy. Specjalne środki chemiczne będą utrzymywać myszy również z daleka od domu. Ta metoda może okazać się jednak niebezpieczna, jeśli mamy małe dzieci lub posiadamy w domu inne zwierzęta, które mogłyby nieświadomie zjeść pozostawiony specyfik.

Skutecznym rozwiązaniem może okazać się instalacja elektronicznych odstraszaczy szkodników Urządzenia emitują fale ultradźwiękowe, które skutecznie odstraszą nie tylko myszy, ale również pchły, kleszcze, karaluchy czy pająki. Dzięki wmontowanym bateriom oraz specjalnemu uchwytowi urządzenie można umieścić w dowolnym miejscu; efekty pracy odstraszacza są z reguły widoczne już po dwóch tygodniach.


Klasyczne rozwiązania

Dla zwolenników tradycji przewidziane są dwa rozwiązania – jedno z nich to rozstawienie w całym domu pułapek na myszy, jednak podobnie jak w przypadku trucizny nie zawsze jest to możliwe. Warto zresztą pamiętać, że przez nieuwagę sami możemy natknąć się na rozstawione już wcześniej urządzenie, co może skończyć się niezwykle nieprzyjemnie i boleśnie. Miłośnicy zwierząt powinni pomyśleć o kupnie kota – to właściwie niezawodny i sprawdzony od dawna sposób na pozbycie się niechcianych gryzoni.


Google+