Wczytuję dane...

Do czego się przydaje kamera w domu

Zainstalowanie kamery w domu może okazać się bardzo praktycznym rozwiązaniem. Współczesne kamery nie tylko monitorują dom, ale mogą okazać się pomocne również w innych sytuacjach.


Monitoring przed kradzieżą

Pierwsza rzecz jaka nam przychodzi do głowy, kiedy myślimy o kamerze w domu. Kamera jako element systemu zabezpieczenia domu, która ma nas uchronić przed kradzieżą. Oczywiście sama kamera nie uchroni przez włamaniem, może jednak podziałać jako element odstraszający (kiedy damy np. informację na ogrodzeniu o tym, że dom jest monitorowany) lub po ewentualnym niefortunnym zdarzeniu przydać się przy identyfikowaniu i chwytaniu złodzieja. Kamerę wewnętrzną najlepiej wykorzystać podczas urlopu i w trakcie wakacji. Zwłaszcza wówczas, kiedy wyjeżdżamy na pewien czas i chcemy mieć dom na oku. Współczesne kamery dają możliwość monitorowania domu on line przed komputer, tablet czy nawet smartfona. A zatem leżąc i wypoczywając na możesz od czasu do czasu zerknąć na to, co dzieje się w domu i sprawdzić czy wszystko jest na swoim miejscu.


Oko na bliskich

Kamerę wewnętrzną można od czasu do czasu zastosować jaką „elektryczną nianię”. Wystarczy, że postawimy taką kamerkę w pokoju dziecka, kiedy jest w trakcie zabawy lub podczas kiedy śpi. Możemy w ten sposób na bieżąco podpatrywać  to, co dzieje się w pokoju u malucha. Czy już się obudził? Czy nie robi żadnych niebezpiecznych akrobacji? Dla rodziców jest to komfortowa sytuacja. Mogą wówczas zająć się innymi obowiązkami a jednocześnie mieć oko na własne dziecko. Kamery wewnętrzne (np. firmy FOSCAM) mają też możliwość podłączenia zewnętrznego głośnika. Można zatem od czasu do czasu kontrolować dziecko też głosem: „Adaś nie wkładaj tego do buzi, mama wszystko widzi.” Prawdziwy Big Brother, co nie?

Test pokoju. Nagrane kamerą FOSCAM FI8918W


Opiekunka pod kontrolą

Osoba, z którą  zostawiamy naszego malucha musi być godna zaufania i mieć z dzieckiem dobry kontakt. Nic więc dziwnego, że niektórzy rodzice dla bezpieczeństwa decydują się na nagrywanie niani na kamerę. Nie należy pochwalać takiego typu zastosowania kamery, ale trzeba przyznać, że czasami jest to jedyne rozwiązanie. Zwłaszcza kiedy zatrudniamy nową osobę ( i chcemy po prostu sprawdzić jak opiekuje się dzieckiem podczas naszej nieobecności) lub mamy pewne podejrzenia w stosunku do niej (w domu giną przedmioty, pieniądze). Takie sytuacja nie zdarzają się często, ponieważ opierunki do dzieci to zazwyczaj osoby wykwalifikowane, wiarygodne i sprawdzone przez agencje, ale… Czasami trzeba nianię skontrolować. Zresztą nie musi się to odbywać bez wiedzy opiekunki. Można ją na początku uczciwie poinformować, że dom a zwłaszcza pokój dziecka jest monitorowany.


Przypadki z ostatnich lat pokazują nam jasno, że takie nagrywanie z ukrytej kamery może czasami ocalić dziecko. Chociaż są to przypadki skrajne...Kamera wewnętrzna w domu może się przydać się również w innych sytuacjach. Na przykład jako jeden z dowodów dla ubezpieczyciela. Niekiedy pomagają w rzeczach błahych.Na przykład kiedy zapomnimy, gdzie położyliśmy klucze od samochodu… Czasami nagrania z kamery mogą być zaskakujące i zarejestrują śmieszną lub ciekawą sytuację.

Zabawa kotów w nocy. Nagrane kamerą FOSCAM FI8918W

Google+