Wczytuję dane...

Gdy boisz się psów...

Nawet mały pies posiada ostre jak igły zęby, mocny ścisk i ostre pazury. Ale przecież pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Tak naprawdę jest! Pies jest zwierzęciem, które od zarania dziejów nie tylko towarzyszyło, ale także służyło człowiekowi. Niemniej jednak należy mieć na względzie, że funkcja jaką pełnił pies zmieniała się wraz z czasem i potrzebami. W czasach wiekach średnich jego funkcja była zdominowana głównie przez myślistwo. Stąd właśnie wziął się kynologiczny podział psów myśliwskich na wiele kategorii w zależności od przydatności do poszczególnych typów polowań - choć gatunki psów od czasów średniowiecznych przeszły wiele metamorfoz. Można wyróżnić chociażby aportery, gończe, płochacze, posokowce czy norowce. Na przestrzeni wieków pies zyskał jednak szereg innych, całkowicie odmiennych funkcji. Aktualnie można dokonać klasyfikacji chociażby na psy pasterskie, które pilnują stad zwierząt, psy stróżujące (np. posesji), stróżująco-obronne, pracujące (np. specjalistycznie szkolone psy policyjne) czy zaprzęgowe. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się psy wystawowe (czasami zwane psami ozdobnymi) czy hodowane w celach terapeutycznych (dogoterapia, pies-przewodnik). Niezwykle także często ludzie decydują się na przygarnięcie psa, gdyż po prostu poszukują towarzysza/członka rodziny z którym mogliby dzielić codzienne troski i radości.

Mimo to wiele osób po prostu boi się psów.

Zwykle ma to jakieś podłoże. Np. jeśli ktoś został w dzieciństwie ugryziony przez psa lub widział taki wypadek, albo np. jeśli właśnie psem straszono dziecko może ono w dorosłym życiu przejawiać lęk przed tym zwierzęciem. Nie ma w tym nic złego, większość z nas posiada jakieś większe lub mniejsze lęki. Takie jak klaustrofobia, arachnofobia nie budzą niczyjego zdziwienia – ale kynofobia?

Przede wszystkim, jeśli boisz się psów musisz pamiętać o tym, że psy czują Twój lęk. A raczej go widzą – jeśli w ich obecności zachowujesz się w dziwny sposób, nie kontrolujesz siebie i swojej paniki to prowokujesz psa do tego, by Cię zaatakował! Pamiętaj, że pies inaczej postrzega świat niż człowiek (np. uśmiech to wyzwanie – przez pokazanie zębów).

Jednak nawet jeśli cierpisz na tę fobię to jeszcze nic straconego. Oczywiście możesz udać się na terapię, ale czeka Cię długotrwała praca nad sobą i swoim lękiem. Możesz też zabezpieczyć się po prostu na wypadek ataku psa.Przyda ci się...


Rozwiązanie? Odstraszacz ultradźwiękowy Super DogChaser

Odstraczacz emituje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, które są wyjątkowo nieprzyjemne dla psów jak i innych zwierząt. Idealnie nadaje się do odstraszenia zwierzęcia! Mało tego, jest tak mały i lekki, że można zabierać go ze sobą wszędzie mając pewność, że nic nam nie grozi. Co więcej – nie ma możliwości, żeby wywołać nim jakiekolwiek obrażenia. Dlatego tak naprawdę i Ty będziesz bezpieczny i psu się nic nie stanie.

Prawda, że to doskonałe rozwiązanie?

Google+