Wczytuję dane...

Czy opłaca się kupować tani gaz pieprzowy?

Na pewno niejednokrotnie każdy z nas postąpił zgodnie z maksymą, że: „skoro nie widać różnicy to po co przepłacać”. Niestety, zdecydowanie częściej sprawdza się ta mówiąca, że: „kto kupuje tanio, kupuje dwa razy”. Bo to prawda, niestety ale w 90% przypadków to co tańsze jest po prostu gorszej jakości.

Nie inaczej jest w kwestii gazów pieprzowych. Z tym, że w tym przypadku od tego jakiej jakości gaz kupimy może zależeć nasze zdrowie lub nawet życie. Na co dzień kupujemy w sklepach mnóstwo przedmiotów bardziej lub mniej potrzebnych. Czasami oszczędzając kupujemy towar niskiej jakości. Jeśli jest to jedzenie – pewnie nasz organizm w jakiś sposób to przetrawi, ewentualnie jeśli jest to nagminne wypomni nam to za kilka lat. Gdy jest to sprzęt elektroniczny – zwykle nie tylko będzie pracował zdecydowanie krócej, ale także funkcjonalnością nie będzie dorastał do pięt temu firmowemu. Ubrania? Podobnie. Gorsze materiały i niska cena to zwykle po prostu gorsze samopoczucie. Jeśli jednak mamy zamiar kupić gaz pieprzowy, weźmy pod uwagę, że nabywamy go po to, by chronił nas przed atakiem. Dlatego oszczędzanie na nim nie ma żadnego sensu.


Wyobraźmy sobie taką sytuację: idziemy wieczorem do domu, z parku wyskakuje w naszą stronę osiłek i chce nas zaatakować (chce nam ukraść telefon i portfel). Wyciągamy szybko gaz pieprzowy kupiony na bazarze w miejscowości X. Pryskamy w napastnika. Ten przeciera oczy, kaszlnie kilka razy i rusza na nas dalej z podwojoną wściekłością. W rezultacie tracimy nasz nowy smartphone, wszystkie dokumenty, pieniądze i karty kredytowe. Do tego po napaści leżymy na chodniku z rozległymi obrażeniami na całym ciele. Nie jest wesoło. Jest wieczór – my nie mamy jak zadzwonić na policję ani pogotowie a jesteśmy na tyle pogruchotani, że nie jesteśmy w stanie normalnie się poruszać. Sytuacja nie jest godna pozazdroszczenia.

Co zawiodło? Nasz środek samoobrony. Ta sama historia z użyciem firmowego gazu miałaby całkiem inny przebieg. Przede wszystkim – napastnik nie zdołałby nas zaatakować.

Właśnie dlatego warto kupować wyłącznie gazy pieprzowe sprawdzony marek i w sprawdzonych sklepach. Nawet jeśli widzicie na targu gaz pieprzowy, który wygląda jak ten firmowy należy zachować ostrożność – to może być po prostu tania podróbka! A takiej na pewno nie warto kupować.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze gazu?

1. Przede wszystkim na skład a raczej ilość OC. Im więcej tym bezpieczniej.

2. Patrz na termin ważności! Tak jest – gaz pieprzowy też go posiada. Pamiętaj, jeśli nawet nie używałeś swojego gazu a termin jego ważności już minął – kup nowy. Nie warto ryzykować, że stracił on już swoje właściwości.

3. Kupuj w sprawdzonych sklepach – tylko tam masz pewność, że otrzymasz oryginalny, pełnowartościowy produkt.

4. Kupuj sprawdzone marki – nie żadne noname`y. Pamiętaj, że marka odpowiada za to byś był zadowolony z jej produktów!

Jeśli zastosujesz się do tych kilku prostych wskazówek najprawdopodobniej unikniesz rozczarowania, które może być bardzo gorzkie w skutkach.

 Wybieraj mądrze. Na zdrowiu nie warto oszczędzać!Google+