Wczytuję dane...

Zalety stosowania monitoringu bezprzewodowego

Monitoring bezprzewodowy to jeden z najwygodniejszych systemów służących do monitorowania wybranych pomieszczeń lub przestrzeni. Wysoka jakość obrazu, a przede wszystkim możliwość montażu w każdym wybranym przez nas miejscu sprawia, że monitoring bezprzewodowy jest coraz częściej wykorzystywany zarówno przez poważnych przedsiębiorców jak i właścicieli małych lokali czy nawet osoby prywatne. Czym wyróżnia się taki system monitorowania oprócz podanych wcześniej możliwości? Przede wszystkim korzysta z Internetu.

To właśnie łączność z Internetem sprawia, że obserwowanie wybranej przez nas powierzchni może być nie tylko proste, ale także łatwe i przyjemne. Kamery w takim przypadku są wykorzystane w programy do nagrywania filmów video, które następnie są zapisywane na cyfrowych nośnikach pamięci. To z kolei sprawia, że możemy obejrzeć materiał z każdego miejsca na świecie, o ile tylko posiadamy dostęp do sieci! Nie musimy również martwić się o bezpieczeństwo naszych danych i plików- nie są one udostępniane nikomu poza nami (musimy posiadać specjalne hasło do systemu). Nie trzeba także nikomu przypominać, ze stosowane jeszcze całkiem niedawno powszechnie analogowe systemy monitoringowe trzeba było obsługiwać własnoręcznie, a obejrzenie materiału wymagało obecności na miejscu. Z funkcją przesyłu danych i podłączenia systemu do sieci wiąże się zresztą także możliwość zdalnej konfiguracji monitoringu i zmiany jego ustawień; tego również możemy dokonać, nie wychodząc nawet z domu.Kolejną zaletą jest brak konieczności instalowania kabla koncentrycznego do każdej z założonych kamer. Długie linie kabli, ciągnące się w nieskończoność, szczególnie gdy ilość kamer jest zwiększona ze względu na rozmiary lub ważność obiektu? Przy monitoringu bezprzewodowym takie rozwiązania są zbędne. Takie rozwiązanie pociąga zresztą za sobą kolejną zaletę- ilość kamer, które zainstalujemy, zależy tylko i wyłącznie od naszej woli; nie ma limitu, którego przekroczenie spowodowałoby brak możliwości zainstalowania kolejnego urządzenia.

Opisując zalety monitoringu bezprzewodowego nie sposób nie wspomnieć o jakości rejestrowanego i nagrywanego obrazu. Jest ona oczywiście znacznie większa niż w przypadku analogowej wersji; zwiększa to nie tylko przyjemność korzystania z urządzenia, ale również prawdopodobieństwo, że nie umkną nam szczegóły i detale, których być może nie zaobserwowalibyśmy w przypadku modelu analogowego. Dzięki zapisowi w formacie cyfrowym dane są gotowe do wielokrotnego odtwarzania, co jest szczególne przydatne w prowadzeniu różnego rodzaju dochodzeń. Dodatkowo, jeśli zdecydujemy się na zaawansowany program sterujący, to możemy otrzymać możliwość programowania poleceń takich jak detekcja ruchu czy wykrywanie dźwięku. To moment, w którym system monitoringu kojarzony z rejestrowaniem obrazu jest już czymś znacznie więcej- to całościowa dokumentacja sytuacji!

Google+