Wczytuję dane...

Ciekawe gadżety: Pałka teleskopowa dla uprawiających jogging

Piękna pogoda sprzyja podejmowaniu aktywności fizycznej. Coraz więcej osób decyduje się uprawiać sport lub coraz popularniejszy ostatnio jogging. Zalet takiego rozwiązania właściwie nie trzeba wymieniać- trucht na świeżym powietrzu wiąże się nie tylko ze zwiększeniem wydolności organizmu i utrzymaniem go w dobrej kondycji, ale także poprawą samopoczucia, a nawet koncentracji.

Jeśli regularnie uprawiamy jogging, warto pomyśleć o zapewnieniu sobie bezpieczeństwa- nigdy nie wiemy, co spotka nas na drodze, szczególnie, jeśli nasza ulubiona trasa prowadzi przez park lub opustoszałe osiedle. Dobrym pomysłem w tym wypadku może okazać się zaopatrzenie w rozsuwaną pałkę teleskopową.
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pałek teleskopowych. Te najbardziej popularne produkowane przez firmę ESP Baton poręczne i kieszonkowe (po złożeniu) z powodzeniem mogą być noszone przez osoby uprawiające jogging.

Klasyczne pałki teleskopowe dostępne  są w naszym sklepie wraz z poręczną kaburą. A dziś opowiemy o jednym z ciekwszych  gadżetów. 


Gadżet dla biegacza 

Na rynku pojawiły się tez wersje bardziej rozbudowane pałki teleskopowej, a jedną z nich z nich Telescopic Stun Baton.
Specjalnie przygotowany produkt, dedykowany osobom, które regularnie biegają lub często przemieszczają się pieszo, zawiera trzy interesujące funkcje. Pierwsza z nich to mała latarka- końcówka „batuty” może zatem oświetlić nam drogę lub pobocze, jeśli poruszamy się w ciemnościach. Warto pamiętać, że latarki używamy tylko wtedy, gdy batuta jest złożona. Na szczególną uwagę zasługują kolejne dwie funkcje- mianowicie alarm i...paralizator. Alarm jest bardzo głośny- niemal 120 dB skutecznie przyciągnie uwagę osób, które znajdą się w pobliżu. Jak łatwo się domyślić, alarm możemy uruchomić, jeśli ktoś nas zaatakuje lub zdarzy się coś, co będzie wymagać pomocy innych osób- na przykład poczujemy się wyjątkowo słabo, złamiemy nogę lub przydarzy nam się cokolwiek innego. Za najskuteczniejszą funkcję składanej teleskopowej batuty należy uznać niewątpliwie paralizator. Ma moc 800 000 voltów, a jego użycie na przeciwniku nie tylko skutecznie zniechęci go do dalszych prób, ale również uniemożliwi podjęcie jakichkolwiek działań. Zaletą paralizatora jest możliwość jego błyskawicznego użycia, w momencie, gdy napastnik nie spodziewa się oporu ze strony niedoszłej ofiary. To szczególnie ważna funkcja ze względu na fakt, iż nie zawsze w pobliżu będą znajdować się osoby, które będą w stanie nam pomóc- być może znajdziemy się w zupełnym osamotnieniu, a dzięki batucie będziemy w stanie samodzielnie sobie poradzić.

Teleskopowa batuta może być używana nie tylko w momencie, gdy staniemy się ofiarą napadu innego człowieka. Urządzenie okaże się także niezwykle skuteczne w starciu z bezpańskim psem lub innym agresywnym zwierzęciem; na ogół wystarczy wtedy rozsunięcie pałki do maksymalnej długości, dotknięcie końcówką zwierzęcia i naciśnięcie spustu, który uruchomi impuls elektryczny. Zwierzę jest wtedy zbyt oszołomione, by zaatakować ponownie, a my możemy spokojnie się oddalić. Paralizator zadziała także w wypadku większych zwierząt.

Produkt można nosić ze sobą wszędzie; lekki i składany nie będzie przeszkadzał ani w wypadku dłuższego spaceru, ani nawet podczas biegania (wystarczy zamocować go np. do paska spodni). Będziemy czuć się niewątpliwie bezpieczniej, a wielofunkcyjność batuty tylko przemawia za zaletami jej posiadania. Teleskopową batutę można zasilić za pomocą ładowarki- ciągła wymiana baterii nie jest zatem niezbędna.

Google+