Wczytuję dane...

Najlepsze gazy pieprzowe na wakacje

Wakacje i czas urlopowy zbliżają się wielkimi krokami. Ciepłe powietrze, słońce i przyjemny, letni wiaterek rozpalają naszą wyobraźnię i uruchamiają rozmyślania o sposobie wypoczynku. Wszyscy, którzy nie zarezerwowali sobie jeszcze żadnej wycieczki, powinni rozejrzeć się po okolicy- może w pobliżu znajduje się urocza rzeka, idealna do urządzenia biwaku lub jezioro z polem namiotowym w pobliżu? Wbrew pozorom, aby zapewnić sobie udany odpoczynek nie należy przesadzać z przygotowaniami lub ekskluzywnymi atrakcjami; warto jednak zadbać o zapewnienie bezpieczeństwa sobie o swoim bliskim. W tym celu, szczególnie jeśli zdecydujemy się na spędzanie czasu na łonie przyrody, dobrze zaopatrzyć się w proste urządzenie obronno  - odstraszające, jakim jest...gaz pieprzowy.

Poniżej kilka najlepszych propozycji, dobranych specjalnie pod kątem wakacyjnego wyjazdu.


Za jeden z najskuteczniejszych gazów pieprzowych uważa się produkt Fox Labs Mean Green; mały i poręczny, bez problemu mieści nam się w dłoni, co jest bardzo ważne, jeśli zależy nam jednocześnie na wygodzie i zachowaniu ostrożności w każdym momencie (gaz możemy włożyć po prostu do kieszeni spodni). Rozpylany w formie strumienia. Co decyduje o jego nadzwyczajnej skuteczności? Po pierwsze, można użyć go w każdych warunkach. Nie powoduje skażenia terenu, na którym zostanie rozpylony. Po drugie i najważniejsze - podziała również na osoby pod wpływem alkoholu i narkotyków. To niezwykle istotne- czasami osoby „odurzone” różnego typu środkami zdają się być odporne na skutki gazu pieprzowego (ze względu na poziom „znieczulenia” organizmu), jednak nie w tym wypadku.


Kolejne ciekawe rozwiązanie, szczególnie pod względem wspomnianej już wygody noszenia, są produkty o specyficznym kształcie i alternatywnym zastosowaniu. Przykładem może być gaz firmy Fox Labs Mean Green w kształcie breloczku czy pióro gazowe Police; to ostatnie pozwala zaskoczyć przeciwnika i całkowicie wyprowadzić go z równowagi. Niestety, efekty uboczne takie jak skażenie występują w tym modelu.

Oryginalne rozwiązanie stanowi Mace Hot Pink.Gaz strumieniowy, który jest produkowany w różowej wersji kolorystycznej wraz ze specjalnym łańcuszkiem do kluczy i klipsem do paska.

Wyjeżdżając na wakacje lub nawet wychodząc na dłuższy spacer lub organizując krótki biwak dla dzieci warto pamiętać, że zagrożenie pochodzi nie tylko ze strony ludzi. Czasem nieświadomie naruszymy teren dzikiego zwierzęcia lub swoim zachowaniem sprowokujemy jego atak. Niestety, zagrożenie mogą dla nas stanowić także bezpańskie lub zdziczałe psy- zamiast własnoręcznie „wymierzać sprawiedliwość” takiemu czworonogowi, lepiej zaaplikować mu coś, co nie wyrządzi mu większej krzywdy, a człowiekowi zapewni możliwość ucieczki.

Gaz pieprzowy stworzony z myślą o obronie przed psami to m.in. Anty-Hund.Dużym ułatwieniem we wszystkich tego typu produktach jest fakt ich specjalnego zabezpieczenia- odpowiednia rączka, uchwyt lub dźwignia regulują dostęp do gazu, co zapobiega nieszczęśliwym wypadkom.

Google+