Wczytuję dane...

Wakacje – co zabrać by czuć się bezpiecznie?

Pamiętać koniecznie trzeba o jednym. Że wakacje to nie tylko czas odpoczynku, dla wielu złodziei to czas wzmożonej aktywności, a odpoczywający i zrelaksowaniu turyści myślący tylko o odpoczynku są dla nich łatwym łupem.


Jakie więc czyhają na nas niebezpieczeństwa, i co włożyć do plecaka czy walizki by czuć się bezpiecznie ?

Zatłoczone plaże, imprezy masowe, dyskoteki, kluby.
Wakacje to okres, gdy nie koniecznie trzeba rano zrywać się do pracy bądź szkoły, można więc bezkarnie tańczyć do białego rana. Uważajmy jednak na nocny bądź poranny powrót do domu. Ktoś może nas obserwować klubie, wie, że mamy przy sobie pieniądze, albo nowy telefon. Jeśli zamierzamy wracać sami, bądź w niewielkiej grupie, musimy przejść przez niezbyt spokojne dzielnice, zabierzmy gaz. Zmieści się w kieszeni, w torebce, niektóre są w formie breloczka więc możemy je po prostu przypiąć do kluczy, jeśli się boimy możemy nieść go w dłoni. Nikt nie zauważy, że go w niej trzymamy.

Autostop.
Choć nie jest już tak popularny jak w poprzednich dekadach wciąż część, osób zwłaszcza młodych, wybiera ten sposób podróżowania. Latem nie brakuje autostopowiczów na poboczach i stacjach benzynowych. Wybierając się z podróż autostopem koniecznie zabierz ze sobą podręczny gaz pieprzowy. Gaz przyda się też przypadku, gdy jako kierowca zdarza Ci się podwozić obce osoby.

Dla lubiących wakacje bez towarzystwa.
Jeśli lubimy sami organizować sobie wypoczynek, jeździć w nieznane, mało uczęszczane miejsca też musimy liczyć się z tym, że mogą czyhać na nas różne zagrożenia. A my sami w lesie, w głuszy, na mało uczęszczanym kempingu, kogo poprosimy o pomoc? Dlatego musimy liczyć sami na siebie i przed wyjazdem zaopatrzyć się w pałkę (bez problemów możemy jej użyć do samoobrony) lub gaz pieprzowy, który momentalnie obezwładni napastnika.Co zrobić czy czuć się bezpiecznie na wakacjach?


· Podaj rodzinie, znajomym adres gdzie będziesz przebywać.
· Nie afiszuj się ilością posiadanej gotówki, biżuterii, sprzętu jaki ze sobą masz.
· W pociągu, autobusie uważaj koło kogo siadasz, unikaj podejrzanych typów, wybieraj miejsce blisko kierowcy, bądź konduktora, blisko innych pasażerów.
· Nie reaguj na zaczepki, po prostu odejdź.
· Nie chodź sam do klubu, na dyskotekę, zawsze trzymaj się blisko znajomych.
· Uważaj na swoje rzeczy, torebkę, portfel, dokumenty, jeśli nie musisz nie noś wszystkiego na raz ze sobą, zwłaszcza dużej ilości pieniędzy.
· Zawsze miej przy sobie gaz pieprzowy – nie zajmuje dużo miejsca, a w sytuacji awaryjnej może bardzo pomóc, nawet jeśli tylko na chwilę zaskoczy napastnika, da nam czas by uciekać, bądź wołać o pomoc.

Google+