Wczytuję dane...

Akcesoria obronne w damskiej torebce

Akcesoria obronne w damskiej torebce

Mówi się, że damska torebka jest przestrzenią bez dna, w której mieści się wszystko – od suszarki, przez patelnię, po pieluchy. To prawda. My kobiety, mamy nawyk noszenia przy sobie wszystkiego, co potrzebne. A potrzebne niestety bywają nam nie tylko kosmetyki... Warto więc wyposażyć się w coś, co pomoże, kiedy dojdzie do zagrożenia twojego życia lub zdrowia – w kilka niewielkich, estetycznych przedmiotów, które mogą uratować ci życie.


1. Brelok do kluczy z gazem pieprzowym


Ten drobiazg ma jedyne 3 cm długości. Jego koszt to 40zł. Niewielkie wymiary umożliwiają dopięcie go do kluczy do domu lub samochodu, które w końcu zawsze masz ze sobą! Miotacz gazu zawiera silny roztwór pieprzu, rozpyla się w formie chmury i wywołuje u napastnika silną reakcję, podobną do alergii, która uniemożliwi mu otwarcie oczu przez ok. 45 minut. Taki mały brelok pozwala na 6 krotne użycie gazu i ma zasięg ok. 1,5 metra. Po użyciu można go ponownie napełnić. Oczywiście, na wszelki wypadek, brelok zabezpieczony jest osłonką, chroniącą przycisk przed przypadkowym naciśnięciem. Dodatkowym atutem są pastelowe kolory obudowy.

Zobacz: Brelok do kluczy z gazem pieprzowym Mace Keyguard - różowy


2. Pióro gazowe


Eleganckie pióro gazowe wyglądem ani rozmiarami nie odbiega od normalnego pióra. Po użyciu wypuszcza żelowy strumień gazu, który podrażnia oczy i skórę napastnika na ok. 45 minut. Użyjesz go nawet 8 razy! Gaz ma ok. 2 metry zasięgu, a dzięki jego niepozornemu wyglądowi napastnik nie będzie się spodziewał twojej obrony. Zaletą pióra jest jego niska cena – ok. 20-30 zł.

Zobacz: Pióro gazowe Police Magnum 15ml (czarne)


3. Kubotan – szpic


Kubotan to rodzaj małej pałki teleskopowej. Ten, który idealnie nada się do damskiej torebki, jest w formie szpica. Ma 14 cm, co upodabnia go do breloka do kluczy. Jest wykonany z lekkiego, ale bardzo wytrzymałego materiału. Obsługa kubotanu jest bardzo prosta, poradzisz sobie z nią bez problemu – odpowiednia budowa i profilowanie pałki pozwala pewnie ją chwycić i ułatwia trafienie w punkty witalne człowieka. Produkt występuje w dwóch kolorach – czarnym i srebrnym. Dostępny już za ok. 30zł.

Zobacz: Kubotan- szpic


4. Chusteczka ze środkiem do neutralizacji działania gazów


Zdarza się, że ktoś przypadkowo rozpyli gaz w twoją stronę lub sama niewłaściwie użyjesz miotacza. Warto więc zainwestować w chusteczki, które nasączone są środkiem neutralizującym działanie gazów chemicznych i biologicznych. Skracają one czas podrażnienia skóry do ok. 15 minut. Rozmiarem nie odbiegają od zwykłych chusteczek, a po rozłożeniu mają 19 cm x 29 cm. Kosztują jedyne 10zł. Natychmiast usuwają drażniący preparat ze skóry, a ich dodatkową zaletą jest fakt, że mogą być użyte także wcześniej, kiedy wiesz, że możesz być narażona na działanie środków drażniących.

Zobacz: Sudecon - chusteczka z środkiem do neutralizacji działania gazówNiebywałą zaletą wszystkich wymienionych produktów jest fakt, że dostępne są one bez zezwolenia. Za niecałe 100 zł możesz więc zapewnić sobie kompleksową ochronę w kompaktowych wymiarach i mieć ją zawsze przy sobie. Warto zastanowić się zatem czy wychodząc z domu, zamiast butelki perfum, nie wziąć ze sobą breloka z gazem, który może uratować twoje życie lub zdrowie. Pamiętaj jednak, aby tego typu przedmiotów używać tylko zgodnie z ich przeznaczeniem!Google+