Wczytuję dane...

Jak bronić się przed przemocą seksualną

Przemoc seksualna to jeden z nagminnych problemów dotyczących kobiet. Skala zjawiska i jego występowanie są niewyobrażalne, a codziennie tysiące kobiet doświadcza różnego rodzaju przemocy. Od nękania czy otrzymywania obraźliwych propozycji, przez molestowanie, aż do brutalnego gwałtu. Rozwiązania prawne nie zapewniają kobietom całkowitego bezpieczeństwa, a kary nałożone na przestępców często są zbyt małe i niewystarczające. O czym powinna pamiętać kobieta, która sama chce zadbać o swoje bezpieczeństwo?


Broń się!


Kobiety napastowane seksualnie często nie są w stanie racjonalnie reagować na to, co się dzieje, niejednokrotnie zaprzestając nawet walki, uważając ją za daremną. Nic bardziej mylnego- w momencie, gdy istnieje groźba użycia wobec nas przemocy (nie tylko seksualnej) musimy w sposób natychmiastowy i zdecydowany reagować. Po pierwsze- atakuj. Jest duża szansa, że zaskoczony oporem kobiety przeciwnik zrezygnuje na chwilę z szarpaniny, co z kolei pomoże nam zyskać jeszcze większą przewagę. Kop po newralgicznych miejscach, uderzając ręką, staraj się trafić w skroń lub splot słoneczny. Dzięki temu agresor nie będzie przez moment w stanie utrzymać siły ataku, najprawdopodobniej chwilowo straci dech w piersiach. Nie bójmy się, że możemy poważnie uszkodzić napastnika- bronimy się i mamy do tego pełne prawo. Jeśli obawiasz się, że w razie konieczności zadania podstawowych ciosów nie wiedziałabyś jak to zrobić- wybierz się na kurs samoobrony. Warsztaty z tego zakresu odbywają się cyklicznie we wszystkich większych miastach i bardzo często są darmowe.Użyj tego, czego możesz

Wykorzystuj wszystko, co znajdziesz pod ręką- jeśli trzymasz w ręku butelkę, w dodatku szklaną, zrób z niej użytek! Nie celuj tak, by zabić, ale nie krępuj się również ogłuszyć lub zadać ranę- to nie my jesteśmy napastnikiem, lecz ofiarą! Oczywiście jeszcze lepiej, jeśli posiadasz ze sobą coś przeznaczonego do samoobrony- mowa tutaj o gazie pieprzowym. Jego sprawne użycie natychmiastowo przerywa atak przeciwnika- przyczyną jest rozpylenie substancji tak ostrej i piekącej, że napastnik nie tylko nie jest w stanie zadać kolejnego ciosu lub ponownie nami szarpnąć, ale również nie może otworzyć oczu. Gaz znajdujący się w kieszeni lub w innym miejscu, skąd łatwo go wyciągnąć a następnie użyć, może okazać się drogocenny w wypadku jakiejkolwiek napaści na naszą osobę, w tym- tej seksualnej. Jeśli z jakichś powodów jesteśmy szczególnie narażone na napastowanie- zaopatrzmy się koniecznie w ten produkt.

Nie wstydź się i krzycz!


Jeśli znalazłaś się w krytycznej sytuacji, bez względu na to, czy umiesz się bronić, czy nie - krzycz! Szansa, że kogoś zainteresuje Twoje wołanie o pomoc jest wbrew pozorom duża, a co ciekawsze- większa w miejscach pustych i pozbawionych większej ilości przechodniów. Krzyk może ponadto wystraszyć przeciwnika, który w obawie przed konsekwencjami może po prostu uciec. Rób także wszystko, by napastnik nie zalepił Ci ust, co mogłoby mu znacznie ułatwić działanie.


Przeczytaj również

Bezpiecznie na randce w ciemno 

Kieszonkowy must have!

Aby poczuła się bezpiecznie Google+