Wczytuję dane...

Wskazówki, które pomogą kobietom w zapewnieniu sobie bezpieczeństwa

Nie od dziś wiadomo, że kobiety są znacznie bardziej narażone na wszelkiego typu niebezpieczeństwa. Nie wynika to z ich rzekomej słabości, a raczej jest wynikiem mentalności sprawców; są przekonani, że kobieta nie stawi im niemal żadnego oporu, dzięki czemu będą mogli zrealizować swój plan. Nic bardziej mylnego. Przedstawicielki płci pięknej są coraz bardziej świadome i wiedzą jak przeciwstawić się napastnikowi. Oto najpopularniejsze i zarazem najskuteczniejsze wskazówki, które pomogą kobietom w zapewnieniu sobie bezpieczeństwa.


  1. Świadomość i intuicja

Zarówno świadomość jak i intuicja są niezwykle ważne, jeśli chodzi o prognozowanie zagrożenia. Świadomość to nic innego jak zdawanie sobie sprawy z faktu, że w każdej chwili może nastąpić atak jak również to, jakie mogą być tego konsekwencje. Świadomość to także umiejętność ocenienia umiejętności przeciwnika i porównania ich do swoich, dzięki czemu możemy uniknąć sytuacji, w których jesteśmy z góry skazane na porażkę. Intuicja pozwoli nam określić, które miejsca wydają się bezpieczne oraz od których warto trzymać się z daleka.


  1. Samoobrona i sztuki walki

Uczęszczanie na kursy samoobrony nie zapewnia stuprocentowego bezpieczeństwa, jednak uczy podstawowych odruchów i zachowań, które mogą pomóc w momencie, gdy zostaniemy napadnięte. To samo tyczy się sztuk walki – mimo że dzięki uczęszczaniu na zajęcia znamy wiele ciosów, które skutecznie unieruchomią przeciwnika, musimy pamiętać o zachowaniu ostrożności.


  1. Ucieczka

Niezależnie od sytuacji, w której się znajdziemy, ucieczka może okazać się najlepszym i najbezpieczniejszym wyjściem. Warto pamiętać o tym, że wołanie o pomoc czy wszelkie działania mające za zadanie zwrócić na siebie uwagę mogą zakończyć się niepowodzeniem; ponadto, nawet jeśli uda nam się obezwładnić napastnika, nigdy nie wiemy, co stanie się za chwilę.


  1. Jeśli jest taka konieczność – walcz za wszelką cenę

Niektóre kobiety nie potrafią sprzeciwić się wobec napastnika; uważają, że z racji płci są skazane na poniżające i okrutne traktowanie, któremu nie mogą w żaden sposób zapobiec. To nie jest oczywiście prawda – bez względu na wiek, płeć czy status społeczny mamy prawo do samoobrony. Nawet jeśli nie znamy podstawowych technik, nie wahajmy się krzyczeć, kopać, bić czy gryźć! Stawką jest nasze życie i zdrowie.


  1. Skuteczna pomoc

Skutecznym środkiem w walce z przeciwnikiem mogą być przedmioty używane do walki z potencjalnym napastnikiem. Mowa przede wszystkim o gazie pieprzowym, który jest łatwy do nabycia; efekt jego zastosowania jest niemal natychmiastowy. Przeciwnik, który zostanie potraktowany gazem pieprzowym, nie potrafi powstrzymać łzawienia, a ponadto przez dłuższą chwilę jest całkowicie niezdolny do podjęcia próby kolejnego ataku. To w zupełności wystarczy, by wezwać policję, obezwładnić napastnika (jeśli znamy podstawowe chwyty) lub po prostu jak najszybciej oddalić się z miejsca wypadku. Gaz pieprzowy ma jedną zasadniczą zaletę – jest niewielki i łatwo go schować do kieszeni spodni lub do torebki, dzięki czemu w razie potrzeby możemy go szybko użyć.


  1. Bezpieczne podróżowanie

Aby bezpiecznie podróżować, warto pamiętać o kilku wskazówkach. Po pierwsze – nigdy nie otwierajmy drzwi lub szyb nieznajomym, bo nie wiemy, kim jest osoba, z którą rozmawiamy. Po drugie – jeśli musimy zatrzymać się w hotelu lub innym ośrodku, w którym spędzimy noc, dopilnujmy koniecznie, by drzwi były zamknięte na klucz; obsługę hotelową wpuszczajmy do środka samodzielnie, po upewnieniu się, że za drzwiami czeka kelner lub pokojówka.


  1. Właściwe korzystanie z Internetu

Korzystanie z Internetu niesie za sobą wiele potencjalnych niebezpieczeństw. Cyberprzestępczość jest zjawiskiem coraz bardziej popularnym, potrafiącym w jeden dzień zniszczyć wizerunek danej osoby lub umożliwiającym wyczyszczenie konta bankowego. Aby uniknąć takich zagrożeń, wystarczy zainstalować programy antywirusowe i nie podawać nikomu swoich haseł do kont internetowych.



Google+